9 Şubat 2015 Pazartesi

Sevgililer Günü İçin Alternatif Hediye Önerilerim

Ben de bu günlerin (Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü vs...) tüketime yönelik olduğunu düşünenlerdenim. Benim böyle düşünüyor olmamın kutlayanlar için bağlayıcılığı yok farkındayım. Madem ki kutlanıyor ve hediyeler alınıyor o halde işe yarar hediyeler olsun da, bu çılgınlığın, içinde yaşamış olduğumuz sisteme de faydası dokunsun diye bu yazıyı yazmak istedim.

İşte sevgilinize alabileceğiniz alternatif hediye önerilerim:

Sevginiz Onları da Yaşatsın

14 Şubat Sevgililer Günü'nde sevgiliniz için nesli tehlike altında olan bir canlı türünü evlat edinin,ona yaşamın çeşitliliğini hediye edin!

Biz sizin desteğinizle bu canlıları korumaya devam edelim. Siz de sevgilinize üzerinde birlikte yaşayabileceğiniz yaşam dolu bir dünya hediye edin.* 20 TL bağışınızla isme özel e-sertifika, 
* 35 TL ile isme özel basılı sertifika,
* 75 TL ile isme özel basılı sertifika ile birlikte türe özel hediyenizi alabilirsiniz!

Evlat edinebileceğiniz türleri görmek için WWF'nin buradaki sayfasını ziyaret etmeniz yeterli. 

Birlikte Ağaç Dikin

Alacağınız ağaç fidelerini birlikte dikerek sevginizi yaşayan, nefes alan bir varlığa dönüştürebilirsiniz. Şubat ayında dikilebilen ağaçları da araştırdım sizin için :) Söğüt, dut, nar ve ayva. Belki yıllar sonra kendi ağacınızın gölgesinde oturup meyvesini de yersiniz ;)

Unutmayın #DoğadaAşkVar.

2 yorum:

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

şükür mantıklı bir fikir gördüm:))

al al al ,sat sat sat mantığına oturdu bu özel günler, arada gerçek sevgiler unutulup gidiyor gibi geliyor bana alınanlar sevginin ölçüsü gibi görülüyor ki bu çok daha üzücü.
Sevgi günü ve günleri olarak sürse çok daha iyi:)
öptüm seni güzel yüreklim :)

Yeşim dedi ki...

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı, kesinlikle aynı fikirdeyim ablacığım. Sevilip sevilmediğine gelen hediyenin pahasına göre tartan bir nesil var artık. Sevgiyi satın alınabilir ve değeri parayla ölçülebilir bir nesneye indirgemek ne büyük yanlış. Sevgi yaşarsa büyür keşke anlayabilse herkes bunu. Ben de seni öpüyorum ablam sımsıkı sarıldım bi dee :) ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...