Ana içeriğe atla

Projektör Yüzük

Yüzüklere olan tutkumu bilirsiniz, iflah olmaz bir yüzük manyağıyım ben. Bu durum paylaşımlarıma da yansıdı elbette. Çok güzel yüzükler paylaştım bugüne kadar, hatta bu yüzükle HT Web Günlüğü sayfasında yer almıştım. Fakat bugünkü kadar özel bir yüzüğe ilk defa rastladım. 

Luke Jerram'ın kendi tasarımı olan projektör yüzükten sadece bir tane yapılmış. O da Luke'nin eşi Shelina'nın parmağında :) Ne kadar hoş değil mi? Luke inanılmaz bir adam bu açıdan çünkü Shelina'ya evlenme teklif etmek için de konuşan yüzük tasarlamış. Ah Shelina! Ne kadar şanslısın ♥ 

Bu arada düşünmeden edemiyorum; acaba bunun sırrı ne? Yani Shelina bu kadar özel bir kadın olmayı nasıl beceriyor? Yoksa Luke'mi çok ince düşünceli bir adam? Ya da ben neden böyle özel sürprizlere layık görülmedim? Sorular sorular... Neyse biz yüzüğe dönelim. Neden özel bir yüzük onu anlatayım.

Yüzüğün üst tarafında mikro mercek, bu merceğin tam karşısına denk gelen yüzüğün alt tarafında da Luke ve Shelina'nın fotoğraflarından oluşan ve yüzüğün yan tarafından yerleştirilen minyatür slaytlar var. Karanlık bir odada slaytlara led ışık veya mum ışığı tutulduğunda yüzükteki mercek sayesinde seçtiğiniz slayt duvara yansıyor. Büyülü! En güzeli de bu slaytların değiştirilebiliyor olması. Müthiş!


Teşekkürler Luke, bu dünyada senin gibi erkekler olduğunu bilmek güzel ve Shelina çok şanslısın umarım bu şansın ömrün boyunca devam eder. 

Yorumlar

minikkus dedi ki…
ah bebegim güzel kalplim, o "layık olma" kısmına girersek zararlı cıkabiliriz. ben bu duruma sadece şans diyorum :) çirkin şansı yada her neyse:) bazı insanlar hayatın her anında şanslı oluyo, evlilikte de, yemeksiparişi verirken de, cocuk sahibi olunca da, yani her anlamda. kimi de "acaba ben bu kadar iyiyken neden bu kadar şahane şeyler yaşayamıyorum" diye kendinde arıyo suçu.. ben de zaman zaman yaşadıgım icin söylüyorum:)
cok zorlamamak lazım, erkekler türleri geregi öküz, yapcak bişey yok:)) öyle kabul edince herşey cok daha güzel ve eglenceli oluyo:D
imza: kendini teselli eden züğürt:P
öperim seni tatlı yanaklardan ve en kısa zamanda da görüşmek sarılmak isterim kocamanından ^.^
emintolga dedi ki…
Luke'un elinden o geliyormuş yapabiliyormuş yapmış. Nasıl yapıldığını bilen yapabilen herkes yapabilirdi. Şimdi bunu görünce ben de böyle birşey yapmak istedim ama yapabilemiyorum. Liyakat meselesine hiç girmemek gerekir ama kocanı taşlamadan önce, 2001 yılında tasarımını yaptığı, sana hediye ettiği adına özel, çekmecelerde sakladığın CD'yi hatırlasaydın keşke. Ya da hazır, sıradan bir tane almak yerine emek ve zaman harcayarak kendi elleriyle hazırladığı nikah davetiyesini... Acaba bunları bile alan, gören kaç "şanslı" var? Üzüldüm...
Beauty Follower dedi ki…
Wow this is cool!

http://beautyfollower.blogspot.gr/
Anca narsistler gibi kendi fotolarımı koyarım şu dönemde heralde :))
tülin dedi ki…
Shelina şanslı olduğunun farkında mıdır sence güzelim ?
Şans da göreceli :)
çok değişik bir tasarımmış.

A Cat From London dedi ki…
Reyhane'nin yorumu gerçekten duruma çok uygun: Vay be!
Ne zarif adammış Luke. Shelina'nın da şansına maaşallah diyelim :) .
huuuubakbi dedi ki…
müthiş bişey..ah ah ...böyle şahane şeyler insana ah da çektirebiliyor yani...
♥ŞANSLI♥ dedi ki…
Tasarımın sonu yok.İlginçmiş gerçekten.
Sevgiler:)
Syhn dedi ki…
harika bir şey bu!
ne kadınlar var nasıl sevgiyle sımartılıyorlar haklısın valla bizim neyimiz eksik diye düşündürüyor :)
CEPAYNASI dedi ki…
40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi bu:))
A Cat From London dedi ki…
Görünce aklıma sen geldin Yeşimciğim.
http://shop.cottonon.com/shop/product/eiffel-scissors-gold/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

İğnenaz ve Giden Yolcu

İğnenaz kim mi? Keçe iğneleme yöntemiyle aslında kedi yapmak için başlayıp sonra doğaçlama olarak matruşkaya dönüşen ilk bebeğim  :) İsim babası sevgili dostum Sıtkı Silah. Adını anmışken hatırlatayım; ilk kitabı Gelen Yolcu'dan ( bu yazımda bahsetmiştim ) sonra ikinci kitabı Giden Yolcu, Yitik Ülke Yayınlarından çıktı. Bu güçlü kalemle hala tanışmadıysanız kaybınız büyük derim. Eğer Gelen Yolcu'yu okuduysanız ve henüz Giden Yolcu'yu almadıysanız size bir sürprizim var. Bu yazıma yorum yapan ilk dört kişiye ismine özel imzalı Giden Yolcu'yu hediye edeceğim.  Gelelim İğnenaz'a, kitap okurken macaron yemeği seven bir matruşka o :}  İğnenaz şimdi, görür görmez ona aşık olan yeni sahibinde ve duyduğuma göre kitap okuyup macaron yemeğe devam ediyormuş ;} ♥ Hepinize mutlu bir haftasonu diliyorum ♥