Ana içeriğe atla

Mazeretim Var...

Çok sinirliyim bilog. İnsanların beni kendilerine benzetmeye çalışmalarını affedemiyorum. Bıktım artık mutsuz insanların mutsuzluklarına beni de ortak etmeye çalışmasından.  Beni seven ya olduğum gibi sevsin ya da hiç sevmesin lütfen! Gelip de bana "iyisin hoşsun da, bu da artık fazla değil mi?" diyen biri beni seviyor olamaz bilog. Zaten beni seven bunu söylemez öyle değil mi? Hayatımdaki hiç kimseden beni anlamasını veya anlamaya çalışmasını istemiyorum. Farklıyım ve farklı olduğumun farkındayım ayrıca da bu halimden mutluyum. Benimle arkadaşsan bunu göze alacaksın arkadaşım! Kendi kalıplarına beni de sokmaya çalışırsan işte o zaman işim olmaz seninle.

Facebook'a koyduğum "kediyim ben" fotoğraflarıma yazılan bir yorumdan çıktı bu kadar laf. Hayatımdaki herkese duyuruyorum: Kedileri seviyorum! Siz sevmeyebilirsiniz fakat bana saygı duymak zorundasınız. Arkadaşım olmanız sevgime müdahale yetkisi ve hakkı vermez size! Sevgimi nasıl yaşayacağımı da size soracak değilim! Sanırım yeterince açık olabilmişimdir. Şimdi herkes kendi işine ve mutsuzluğuna dönebilir!

Kendime not: Başkalarını umursayarak kalabalık bir hayat yaşayacağına, farklı mutluluğunla yalnız kal!

Bu fotoğraf geçtiğimiz hafta sonu Anıtpark'ta düzenlenen #ölümyasasınahayır mitinginde çekildi. Yeni çıkarılacak olan yasayı protesto etmek ve hem evimi hem de sokağımı dolayısıyla hayatımı paylaştığım patili dostlarımın sesi olmak için ben de oradaydım. Kedi oluşum da yine aynı sebeptendir. Bu yasayı çıkarmak isteyenlerin de sevgisiz ve mutsuz bireyler olduğunu düşünüyorum. Sevmeyi bilmeyen insanlar; lütfen bir iyilik yapın ve kendinizi uyutun, inanın; dünya siz olmadan çok daha güzel olacak!

Yorumlar

tülin dedi ki…
Güzel pisi,aldırma sen eksik insanlara.İçindeki sesi dinlemeye devam et.O doğru olanı fısıldıyor nasılsa.Sevgimle.
Annemmm seni üzenler sapla sapmanı ayırmayı bilmeyenler. Hiççç de takma kafana,üzülmek için ayrıdığın zaman dilimine yazık .
İnançlardan , milli duygulardan bahsedip sonrada pati dostlarına ahkam kesenler önce kendilerini sorgulamalı minnacık bir paticana destek çıkamayan bir yürek içinde koskoca Vatan sevgisini Ve yüce ilahi sevgiyi nasıl barındıracak onlar için laf üreterek bile zaman harcıyoruz değmezler.

pisili burnundan öpüyorum :)))
Aybige-Kedi Defteri dedi ki…
Az olsun, öz olsun Yeşimciğim. Ben safraları bir dakika bile tutmuyorum yaşamımda. Kalbi iyi olmayanın, başıma gelen güzel bir şeye benimle sevinmeyenin yanımda yöremde yeri yok deyip çiziveriyorum. Hayat kısa, iyi dostlar değerli. Gerisi nereye giderse gitsin. Bahaneyle pisican fotoğrafını da görmüş olduk, çok yakışmış :) . Sen hep gül böyle.
j.d. dedi ki…
Ablacım ablacım çok haklısın kesinlikle... İnsanlara kendimizi beğendirmek istemiyorum.. Ben böyle biriyim ve olduğum gibi kabul etsinler bizi ^^

Atolyekedi dedi ki…
Canım benim yaaa... Ne saçma şey sen kendin gibisin ve bu yüzden farklısın zaten. Herkesin olduğu gibi kimse kimseye benzemekzorunda yada başkasının istediği gibi görünmek zorunda da değil. Bu ne canım son satırda açıklamasan neden kedi olduğunu bilmiyordumve ayrıca umrumda da değil o fotoğrafı neden çektirdiğin canın istedi kedi oldun kim niye karışır yahu.... Başkasıyla ilgili yorum yapmadan kendilerine baksın o insanlar, o zaman bende yada sende 'sende benim istediğim gibi, düşündüğüm gibi, olmanı istediğim gibi değilsin'deme hakkını vermiş oluyorlar....Buradaki yazdıklarında sonuna kadar haklısın canım....insanlara haddini bildirmek lazım anlamıyorlar yoksa
Canım benim seni seviyorum boşver sen onlarımümkün olduğunca uzak mısıra sultan olsunlar
Sittirella dedi ki…
Uyuyun ve uyanmayın... hepiniz 'uyuyan çirkinler' olarak kalın ve masal olun... yüzyıllar sonra geriye kalan güzel-mutlu insanlar sizi çocuklarına masal diye anlatsın.
moda_kesh dedi ki…
CANIMMM seni her halinle seviyorum ve bu halinle çok ayrı sevdim ...duyarlı olmak insana dair en büyük değerlerden bence ..helal olsun sana
Nilgün Torunoğlu dedi ki…
Kedi olmak sana yakışmış:)
Lütfen ısrar ediyorum ,HAYVAN SEVMEYEN YANIMA UĞRAMASIN,HİÇ İŞİM OLMAZ ONLARLA! Nasıl onlar kendilerinde hayvan sevmeme hakkı görüyorlarsa ben de onları sevmeme hakkını görüyorum kendimde.
huuuubakbi dedi ki…
it ürür kervan yürür kedili halimizle bizi sevmeyenlere hiç ihtiyacımız yok zaten...
audrey dedi ki…
hayatım hiç dikkate bile almamak lazım bu tip insanları ne sinir bozucu oluyorlar.. herkes istediğini sevmekte veya sevmemekte özgür yeterki başkasına karışmasın ve zarar vermesin..boşver canım sen keyfine bak..
Chilek dedi ki…
okudum gördüm gittim dövdüm onu anladıysa tabi:)
GÖNÜL dedi ki…
canım boşver seni olduğun gibi kabul etmeyen insan gerçek arkadaşın olamaz herkes kendi düşünceleriyle özgün ve güzel o şeker patili dostlarımız sevilmezmi ? çok güzeller insanlara değer vermelerini hiç bekleme ....
çok şeker görünüyorsun sevgiler
♥pemb€sinti♥ dedi ki…
Canım ablammm benimmm, sinirlenme.. Annemin söylediği bir laf vardır hep, afedersin ama onu yazacağım şimdi.. "Ürüsün itim, dinlesin dötüm:)"

Bu vesile ile şaçlarını görmüş olsun, tekrar sıhhatler olsun bal peteğim..
♥pemb€sinti♥ dedi ki…
Canım ablammm benimmm, sinirlenme.. Annemin söylediği bir laf vardır hep, afedersin ama onu yazacağım şimdi.. "Ürüsün itim, dinlesin dötüm:)"

Bu vesile ile şaçlarını görmüş olsun, tekrar sıhhatler olsun bal peteğim..
Stil Direktoru dedi ki…
Bu da size kapak olsunun kibarcası .)
Takıl annem sen kime ne ya salla kendi gibi olamayanları taktığına değecek insan olsa üzül derim bilirsin .) Zort de geç...
Seviyorum seni gel pati ver bakem .O
dorucaira dedi ki…
probem zaten herkesin birbirinin özeline, hissine,hayatına müdahale etme isteği ve bu hakkı kendilerinde bulma cüretiyle başlıyor...
saygı olduğunda problemler ortadan kalkar...ancak kişilere ahkam kesmek daha kolay geliyor...
canını hiçbir şeye sıkmadan güzel günler geçirmen dileğiyle
Unknown dedi ki…
farklı hayatınla mutlu ol...
İşte nokta koyuldu.
Daha düşünmeye gerek yok.
Tatlı Kiraz dedi ki…
hayvanları sevmeyen insanlari hatta hicbir canliyi sevemez.
blogunuzla yeni tanistim ve cok mutlu oldum, takipteyim
sevgiler
http://tatlikiraz.blogspot.nl/
reyhane dedi ki…
Dünyanın en güzel kedisi olmuş benim güzel arkadaşım..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Mimarinin Mücevher Hali

Bayıldım bunlara. Vicki Ambery-Smith gerçek ve sanal binalardan esinlenerek mücevher kutuları, broşlar, küpeler, kol düğmeleri hatta peçete halkaları ve çeşni setleri bile yapmış. Çok şık ve orijinal tasarımlar. Bunların içinde Kız Kulesi, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya gibi bizden güzellikleri de görmek güzel olurdu. Ne dersiniz sizce de güzel olmaz mıydı?