Ana içeriğe atla

Biri Mim mi Dedi?

Bu post çok sayıda ve sadece mim içeriyor. Okumaya başlamadan uyarayım sizi demedi demeyin. İlk mim 17 Nisan'da Sırf Şiirsel Yorum'dan geldi. Konusu: Kendi ruh halinizi anlatan, bir ezginin melodisiyle ya da bir şiirin satırlarıyla ya da bir veciz sözle ya da bir resimle aktarınız. Seçim sizin, hangisini istiyorsanız.

Bu ara yine bir tembellik ve keyifsizlik hali var üzerimde. 2011'i sevmedim, hiç iyi gelmedi bana. Yılın ilk yarısını neredeyse bitiriyoruz her gün ayrı bir keyifsiz geçiyor :( depresif bir ruh halim var günün çoğunda.


30 Nisan'da Giz'li Teras'ımdan bir mim geldi. Konusu: Blog açma hikayeniz... Bu konuyu blogumun 1. yaşını kutlarken yazmıştım. Oradan alıntı yaparak cevaplıyorum.

İşte benim blog maceram: Akşamları erken uyumamdan şikayetçi olan kocişimin beni uyanık tutacak meşgale arayışının sonunda bu sihirli dünyaya adım attım. Aralık ayı başında kocişin de ısrarıyla blog yazmaya karar verdim. Endişelerim vardı. Ne yazacaktım? Hergün yazabilecek miydim? Beni izleyen olacak mıydı? En önemli soru ise blogumun adı ne olacaktı? Tam 2 hafta isim aradım. Bulduklarımı beğenmiyordu kociş :( öyle bir isim bulmalıydım ki; hem özgün olmalıydı hem de içinde İngilizce'de olmayan harfler barındırmamalıydı (ı,ü,ö,ç,ş,ğ). Bir akşam yine kocişle bu konuda konuşurken gözüm ellerime takıldı. Kırmızı oje sürmüştüm :) birden "Ojeli Parmaklar" olsun blogumun adı dedim. O güne kadar bulduğum bütün isimleri beğenmeyen, hepsine bir kulp takan kociş bu defa söyleyecek bir şey bulamadı :) Böylece en önemli sorunun cevabı bulunmuş oldu, gerisi kolaydı. Sevimli bir tema bulup, yazılarımı yazmak kalmıştı geriye. Peki ne yazacaktım? Ojeli Parmaklar'ın içeriği ne olacaktı? Onu da şöyle düşündüm; "Ojeli Parmaklar" kadını temsil edecekti: İlgi alanı sadece moda, makyaj ve alış veriş olmayan, bunların yanı sıra yemek yapan, el işleriyle uğraşan, sanata, tarihe, resime, arkeolojiye ilgi duyan, okuyan, araştıran kadını. Aynı zamanda beğendiğim herşeyi paylaşacağım bir yer olmalıydı Ojeli Parmaklar.


21 Mayıs'ta sevgili moda_kesh mimlemişti. Konusu: Blogumu seviyorum çünkü;

Çok güzel ve gerçek dostlar buldum blogum sayesinde. Ufkumu genişlettim. Yapmak isteyip nasıl yapacağımı bilemediğim pek çok şey öğrendim.


28 Mayıs'ta sevgili Mekila mimlemişti. Konusu: "Ben küçükken ... sanıyordum."

Ben küçükken bulutların pamuktan olduğunu sanıyordum.

Ben küçükken uçan halının ve uçan süpürgenin var olduğunu sanıyordum.

Ben küçükken beyaz atlı prensin gerçek olduğunu sanıyordum.

Ben küçükken gökkuşağının altından geçebileceğimi sanıyordum.

Ben küçükken annemle babamın hiç yaşlanmayacağını sanıyordum.

Ne kadar çok hayal kırıklığı yaşamışım büyüyünce. Şimdiki halimin sebebi bu mimin cevaplarında saklıymış meğer :)


2 Haziran'da Giz'im yine mimlemiş beni. Konusu: Güne başlamak istediğin şarkı nedir?

Benim için çok özel bir şarkıdır. Shirley Bassey'den Where Do I Begin? Dinlemek için tık.


14 Haziran'da Tatlı Anılar Hande'ciğim mimlemiş beni :) Konusu: Nelere gıcık olduğum?

* Kendini bişey zanneden ukala tiplere

* Sokakta yürürken sigara için herkese özellikle bayanlara

* Başkalarıyla alay edenlere

* Yüzüme dost görünüp arkamdan konuşanlara

* Çocuk yap diyenlere

* Miya'ya ve diğer minnoşlara olan sevgimi anlamayan onlara bakacağına çocuk yap diyenlere

* Para harcamama karışanlara

* Gereksiz korna çalanlara

* Çocuklarına toplum içinde nasıl davranacaklarını öğretmeyen anne-babalara

* Tatilde kitap okurken ısrarla animasyonlara davet eden animatörlere

* Mağazalardaki yapışkan satıcılara

* Kaldırımda ya da AVM'lerde 5 kişinin yan yana yürüyerek yolu kapatmalarına

* Az şekerli istediğim halde şekerli gelen kahveye

* Gözümün içine baka baka yalan söyleyenlere

* Sabahın köründe beni uyandırdığı için Miya'ya :)

* Çocukların dışardayken sürekli anneeeeeeeee diye bağırmalarına

....................

Daha çok şey var da şimdilik bu kadarı yeter :)

Bu postu buraya kadar okuma sabrını gösteren herkese teşekkür ederim. Son mim 19 Haziran'da yine Giz'imden geldi. Konusu: Karşınıza bir lamba cini çıksa ve “Dile benden ne dilersen sahip” dese, bir tek dilek hakkınız ve düşünmek için de 1 saatiniz olsa,
Ne yaparsınız? Ne dilersiniz?
Dileğinizi seçmeniz kolay olur mu?

Çok sevinirdim. Kedi Köy'ü kuracak ve orayı çekip çevirecek kadar çok param olmasını dilerdim. Dileğimi seçmem çok kolay olurdu :)

Rica etsem bir süre mim göndermeseniz bana. Daha 2 mim var fakat onlar için fotoğraf çekmem gerekiyor. Unutmadım çekimleri yapınca yazacağım arkadaşlar :)

Yorumlar

emintolga dedi ki…
Beyaz atı nereden bulacam ki ben? Sütçü beygiri olur mu ki?
yemekbiraşk dedi ki…
çok keyifle okudum sen çok yaşa emi!:)
sevgilerimle..
Yeşim dedi ki…
emintolga, aşkım sen beyaz bi araba al o olur ;)

yemekbiraşk, canımm sabırla sonuna kadar okuduğun için çok teşekkür ederim :) eşim senin yemeklerini çok beğeniyor. Bakıp bakıp yapmazsın ki bunlardan yiyelim diyor ;)
Aybige-Kedi Defteri dedi ki…
Hiç de uzun olmamış, sen hep yaz biz okuyalım Yeşimciğim :) .
Giz dedi ki…
Tatlım benim "your wish is my command" diyorum ve bir süre mim çemberinin dışında tutuyorum seni :) amma birikmiş hepsini de cevaplamışsın (tabi aralarından 3 mim bana ait olarak bir parça kızardım amma yığmışım kıza diye :/ ) cevaplarını büyük keyifle okudum güzelim, blog açma hikayen ve blog adının içerdikleri muhteşem dolu dolu, tam seni anlatıyor. Love story vazgeçilmez zaten hemen dinledim kulaklarımın pası gitti ve kedi köy muhteşem bir fikir ben de yakınında olmak istiyorum fıstığım :)
Selin Ergeçer dedi ki…
Kedi köyü ne muhteşem olurdu :)) gönüllüsü de ben olurdum,her işi yapardım :)
GÖNÜL dedi ki…
çok şekersin hepsi çok eğlenceli cevaplar sevgiler...
Meyra dedi ki…
keşke bir Miya da bende olsa sabahın körü uyanmaya razıyım:) bir kedim yok çünkü sebebi eşim,istemiyor fazla titizleniyor bu yüzden kedisi olanlara özenir ve imrenirim..kedi köyü kurulursa gönüllü çalışmaya talibim;)
CMOS dedi ki…
Güzel bir mim postu olmuş. Kocişine de sonsuz teşekkür iyiki sana bir meşgale bulmuşta seni ve güzel yazılarını takip edebiliyoruz:)
Nilgün Komar dedi ki…
şekerim karikatürü beni kopardı :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Yeşim dedi ki…
Aybige-Kedi Defteri, canım çoook teşekkür ederim sıkılmadan sonuna kadar okuduğun için :)

Giz'im, :) senin suçun yok tatlım bu kadar tembel olursam sonu böyle olur işte ;) sonuna kadar okumuş olduğun için teşekkür ederim. Kedi Köy gönüllüleri arasına yazdım ismini tatlımmm :)

Selin Ergeçer, canımm yazdım gönüllülere ismini, keşke gerçek olsa da gerçekten onlar için bir şeyler yapabilsek :)

GÖNÜL'üm, teşekkürler tatlım :)

Meyra, ahh kıyamam sana tatlımm, haklısın ben o konuda şanslıyım. Kedi Köy gerçek olursa gönüllüler arasına yazdım ismini tatlım :)

CMOS, canımm çok teşekkür ederim sabırla okuduğun için ;)

Nilgün Komar, hehhehehe beni de tatlım beni deee :D
reyhane dedi ki…
Valla benim sağım solum belli olmaz,gönderebilirim.Bak ne güzel cevaplar,sahici..
Yeşim dedi ki…
reyhane, canın sağolsun balam :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Mimarinin Mücevher Hali

Bayıldım bunlara. Vicki Ambery-Smith gerçek ve sanal binalardan esinlenerek mücevher kutuları, broşlar, küpeler, kol düğmeleri hatta peçete halkaları ve çeşni setleri bile yapmış. Çok şık ve orijinal tasarımlar. Bunların içinde Kız Kulesi, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya gibi bizden güzellikleri de görmek güzel olurdu. Ne dersiniz sizce de güzel olmaz mıydı?