Ana içeriğe atla

2011 Takvimi


Bu yıl Temmuz ayı çok özel, çünkü 5 Cuma, 5 Cumartesi ve 5 Pazar günü var. Bu olay 823 yılda bir oluyormuş ve bu duruma "para çantası" deniyormuş.

Bu durumdan arkadaşlarımızı haberdar etmemiz gerekiyormuş yoksa parasız kalmamız söz konusuymuş. Kocişten gelen mailde böyle yazıyordu .)

533 kişiye mail gönderemeyeceğim için ben de blogumdan paylaşayım dedim ;) Yorum yazamasam da takipçisi olduğum herkesi okuyabiliyorum.

Şu iğrenç yasaktan kurtulunca hepsinin acısını çıkaracağım.
Hepinizi çok özledim

Yorumlar

sevtap(karabidikim) dedi ki…
Güzelmiş ilk defa duydum canım :) Yasak herşeyden soğuttu bizi :(
Junkhead dedi ki…
İlginçmiş :)
Chilek dedi ki…
oley o zaman bol paralı bir temmuz olsun hepimiz için öyle değil mi?:)))
Asahhara dedi ki…
Temmuz ayını her zaman sevmişimdir :D Benim ayım ne dede olsa. Şimdi daha çok sevdim :) Teşekkürler bilgi için.
mine dedi ki…
ay ay ay hemen facede paylaşıyorum : ) hadi hayırlısı
bende ilk kez duyuyorum.çok ilginç doğrusu...
e-Felsefe Kapısı dedi ki…
Bilgi ilginç, dikkat çekici...
Güzel paylaşım.
Yasaktan kurtulmak dileğiyle. (:
GÖNÜL dedi ki…
yeşimciğim nihayet yorum yazabiliyorum bloğum bir açılıyor bir kapanıyor yorum yazabilmek mucize oldu ne zaman açılacak acaba bugün bu postu bir arkadaşım mailime göndermişti çok güzel 5 arkadaşınıza gönderin diyordu yasaksız blog paylaşımlarında buluşmak dileği ile
♥pemb€sinti♥ dedi ki…
:) ne tatlı bir bilgi temmuz mu beklesin bizi, biz mi bekleyelim temmuzu ;)
Hande dedi ki…
bilgilendirme için teşekkürler, parasız kalmamak için dikkatli olucam :))
üzüm kuşu dedi ki…
vayy çok ilginç bol paralı temmuzlar ozaman:)
YETENEK-SİZİN dedi ki…
bu gerçek çıkarsa bende yapıcam demiştim:))
reyhane dedi ki…
Olur mu dersin?
pelininstyle dedi ki…
Boll parali bir Temmuz olsun:) Ben temmuz dogumluyum:P hayir demem valla:P
www.pelininstyle.com

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

İğnenaz ve Giden Yolcu

İğnenaz kim mi? Keçe iğneleme yöntemiyle aslında kedi yapmak için başlayıp sonra doğaçlama olarak matruşkaya dönüşen ilk bebeğim  :) İsim babası sevgili dostum Sıtkı Silah. Adını anmışken hatırlatayım; ilk kitabı Gelen Yolcu'dan ( bu yazımda bahsetmiştim ) sonra ikinci kitabı Giden Yolcu, Yitik Ülke Yayınlarından çıktı. Bu güçlü kalemle hala tanışmadıysanız kaybınız büyük derim. Eğer Gelen Yolcu'yu okuduysanız ve henüz Giden Yolcu'yu almadıysanız size bir sürprizim var. Bu yazıma yorum yapan ilk dört kişiye ismine özel imzalı Giden Yolcu'yu hediye edeceğim.  Gelelim İğnenaz'a, kitap okurken macaron yemeği seven bir matruşka o :}  İğnenaz şimdi, görür görmez ona aşık olan yeni sahibinde ve duyduğuma göre kitap okuyup macaron yemeğe devam ediyormuş ;} ♥ Hepinize mutlu bir haftasonu diliyorum ♥