Ana içeriğe atla

Bu Günaha Ortak Olmayın!

Sevgili Chilek'im paylaymış, ve bizlerden de duyurmamızı istemiş. Canım benim sen istersin de duyurmam mı? O halde bu sese kulak verelim :

"Lütfen bu günaha ortak olmayın, sevgiliniz bir hayvanseverse ve bu onu mutlu edecekse barınaklarda sahiplenilmeyi bekleyen miniklerden yana kullanın hakkınızı. Gerçek sevgi onların gözlerinde ve bunu parayla satın almaya gerek yok. 

Kimse almaz ise teker teker kapanacaklar, ayakta kalamayacaklar. Kanun olarak birşey yapamasak da onların "can" ticareti üzerinden para kazanmalarına dur diyebiliriz."


Yorumlar

MKBL dedi ki…
BENCEDE BU GÜNAHA ORTAK OLMAYALIM.
kUZUMMM SENİ ÖPÜYORUMMMMM
Chilek dedi ki…
Tatlım iyi ki varsın, o kadar az ki sayımız ne yapabilirsek o artık..Yüreğine sağlık canım:))
Hilal dedi ki…
ne güzel bir çağrı bu, Chilek'e ve sana teşekkürler. bir canlıyı "mal" gibi alıp satmak ne kötü:(
Unknown dedi ki…
Ağzına sağlık! Kesinlikle ve kesinlikle seninle aynı fikirdeyim!
Gerek petshopların ucuz ticareti gerekse hediye için alınan hayvanlara yapılan eziyetler..
Hayvan sevgisi insanın içinden gelir "ay ne kadar tatlı" cümlesi hayvan sevgisi değildir. Yaralı bir hayvana bakmak bazen bir köpeğin bakışına yolunuzu değiştirmektir hayvan sevgisi!
Duyarlı olmalıyız bu konuda çünkü onlar bazılarımızdan daha fazla insani duygular taşıyorlar!
Nilgün Torunoğlu dedi ki…
Yeşimciğim çok doğru söylüyorsun ve gerçekten de çok çok önemli bir konuya değinmişsin.Teşekkürler kuyruklu dostlar adına.
mrtha dedi ki…
ben de çok üzülüyorum bu duruma daha geçen gün komşumuz minnacık bir köpeği alıp eve getirdi bir hafta sonra da bir barınağa götürdü madem bakamıcaktın niye alıyosun :o
moda_kesh dedi ki…
ssdece günah bu yavrulara ticari amaç kar sağlamak için ve sadece birkaç günlük heves için kıyılmamalı yavrulara çok haklıısn sana canı gönülden katılıyorum
Afet Ergü Şaşmaz dedi ki…
Kazanan sadece insanlar canım bu alışverişlerde, iyi dedin iyi yaptın bu hatırlatmayla, bu dostlar sayesinde egolar tatmin olurken, kalıcı sahiplenmeyi bilmek lazım. Sevgiyle kal, muhabbetle kal..
Atolyekedi dedi ki…
Nasıl kıyılır ya o kuzucuklara... İnsan alışınca nasıl ayrılır nasıl bırakır ki anlayamıyorum.Bir anlasalar onların oyuncak olmadığını...
***tasanart*** dedi ki…
Canım bu insanları anlamak mümkün değil.Bizde ormanlık alanda terkedilmiş yavrulardan 4 ü ölmüş 2 si canlı yavru bulmuştuk.Birini kendim büyüttüm.Ama ne yazıkkı bazı insanlar buna yıne izin vermedıler deniz kenarında 3 yaşındayken zehirlediler onu ve onun gibi 8 köpek ve 24 kediyi.İçim hep acır ..
Güzel yüreğin ve paylaşımın için teşekkür ederim.
Begonvilli Ev dedi ki…
Onlar oyuncak değil. Duyguları ve yaşam hakları olan canlılar. Hayvan sahibi olmak için belli bir bilinç düzeyi gerekiyor. Bakamayınca atmak insanlık dışı bir davranış.
Selin Ergeçer dedi ki…
Sevgili Chilek'te de okumuştum zaten,burada da görünce yorum yapmadan durmadım,eline yüreğine sağlık,umarım okuyucular en azından bizim gibi düşünmeyen okuyucular, belki fikir değiştirirler,1 kişi 1 kişidir...
Stil Direktoru dedi ki…
Chilek'e de sana da helal olsun canım.
Hayvanları çok sevdiğini söyleyenler kedi köpek siparişi verirken nerdeler acaba? Anladın sen .)
GÖNÜL dedi ki…
çok güzel bir konu kişisel zevkleri için alıp sonrada sokağa bırakan insanların sayısı malesef çok fazla hayvanlara değer vermeyen insanlara nsıl değer versin yeşimciğim çocuğunun zevki için hayvan alıp sonrada bırakan çok insana şahit oldum
reyhane dedi ki…
Evet dikkat edilse iyi olur bu konuya..
bu konu, okulda işlenmeli bence.
Yeşim dedi ki…
www.mkblkonsept.com, evet kuzum ben de seni öpüyorum

Chilek'im, asıl sen iyi ki varsın sayende birilerini caydırabildiysek bu fikirden ne mutlu bize :)

Hilal'ciğim, insanlığın en büyük ayıbı bu :( bu çağrıya kayıtsız kalmam imkansızdı bizim gibi düşünenlerin çoğalması dileğiyle

Beyaz Büyü, canım ne kadar haklısın yazdıklarının altına imzamı atarım. Onları sevemeyen zavallılardan olmadığımız için çok ama çok mutluyum.

colette, canım ablacığım onlar için ne yapsak az gelir çünkü zulümleri unutturmamız için çok çalışmalıyız

Gök, inanmıyorum yazık yaa :( hiç mi vicdanı sızlamdı acaba :(

moda_kesh, evet canım sen öğretmensin çocuklara bunu aşılayabilirsin. Senden ricam kuzucuklarına onları sevmeyi öğretmen :)

.:Hobibox:., aynen dediğin gibi tatlım bir an olsun kendimizi onların yerine koyabilirsek yapılanın ne kadar aynlış olduğunu farkeder ve bu cinnetten kurtarabiliriz kendimizi. Sevgiyle...

AtolyeKedi'm, ah tatlım ben de aynı soruyu sorup duruyorum. Cevabı olmayan bir soru bu :( Keşke anlasalar, sen kuzucuklarına onları sevmeyi öğret olur mu?

***tasanart*** ayy canım yaa :( kıyamam onlara ben. Ne istediler o canlardan? Ne zararları vardı ki? İnsan ne kadar da acımasız olabiliyor, aklım almıyor.

Begonvilli Ev, canım ablacığım çok haklısın. Kesinlikle aynı fikirdeyim.
Selin Ergeçer, canım desteğin için teşekkür ederim. Evet 1 kişi bile caydırabilsek kardır.

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ, sağol kuzum. Yaa evet bir de öyle tipler var! Gerçek sevgiyi bilmeyecek kadar zavallı insanlar :(

GÖNÜL'cüğüm, ahh yazık yavrucaklara :( vicdansızlar!!!

reyhane'm, kesinlikle balam ulusal bilinç gerekli bu konuda

Zeynep Özmen Ünlü, kesinlikle tatlım aynı fikirdeyim. Okullarda bu konu mutlaka işlenmeli, çocuklara hayvan sevgisi ve bilinçli sahiplenme aşılanmalı

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Mimarinin Mücevher Hali

Bayıldım bunlara. Vicki Ambery-Smith gerçek ve sanal binalardan esinlenerek mücevher kutuları, broşlar, küpeler, kol düğmeleri hatta peçete halkaları ve çeşni setleri bile yapmış. Çok şık ve orijinal tasarımlar. Bunların içinde Kız Kulesi, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya gibi bizden güzellikleri de görmek güzel olurdu. Ne dersiniz sizce de güzel olmaz mıydı?