Ana içeriğe atla

Ödül, Mim, Kitap, Film...

Başlamadan önce hepinizi uyarıyorum: Çok kapsamlı bir post olacak bu zaten başlığından da anlaşılıyor :) Ödülüm düğün, doğum ve özel günleri harika karelerle ölümsüzleştiren sevgili Nilay'dan. Teşekkür ederim tatlım beni gülümsettiğin için :)


Ödülümü bu yazıma yorum yazan bütün arkadaşlarıma gönderiyorum. Çünkü yorumlarınızla her zaman beni gülümsetiyorsunuz :)

Noyumberry ablam beni mimlemiş. İşte cevaplarım :

1-Kaç yaşındasınız?
**** 35
2-İsminizin son harfi?
**** m
3-En sevdiğiniz renk nedir?
**** Mor
4-Kaç kilosunuz?
**** 48
5-Boyunuz kaç?
**** 1.60
6-Ailenin kaçıncı çocuğusunuz?
**** İlk çocuğuyum
7-En sevdiğiniz şarkı?
**** It's now or never - Elvis Presley
8-Sizce sarışın mı esmer mi?
**** Kesinlikle esmer
9-Sigara kullanıyor musunuz?
**** Hiç kullanmadım
10-Alkol?
**** Ara sıra
11-Çayı fincanda mı içersiniz,bardakta mı?
**** Fincanda

Seyhan'cığım bu bölüm senin için :) Yakın zamanda okuduğum iki kitapla ilgili fikirlerimi paylaşmak istiyorum. 

İlki Ferhan Şensoy'un Eşeğin Fikri adlı kitabı. Yazarın kendi tabiriyle beşbenzemez denemelerden oluşuyor. Ferhan Şensoy kendine özgü yazı diliyle beni kendisine hayran bırakıyor. Aslında hepimizin başına zaman zaman gelen olaylara olan farklı yaklaşımı ve ifade tarzıyla güldüren aynı zamanda düşündüren yazılarını toplamış bu kitabında :) Çok severek ve çok gülerek okuduğum bir kitaptı. Fikriniz olması açısından kitaptan alıntılar :
"İş kazası, trafik kazası gibi çok görülmeye başlandı günümüzde aşk kazası!
Aptalların en akıllı tarafı onlar hiç vakit kaybetmez, başkalarının vakit kaybetmesini sağlar ve bu konuda harıl harıl çalışırlar!
İstisnayım. Kuralları bozmuyorum. Kurallar sayemde güçleniyorlar."

Diğer kitap; Kuşatma 1453. İstanbul'un fethine dair okuduğum ikinci kitap bu. Diğerini burada yazmıştım. Olaya her iki taraftan da bakmış yazar. İyi de etmiş bence. Çünkü şimdiye kadar hep bizim tarafımızdan okuduk öğrendik Konstantinopolis'in fethini. Oysa bir de karşı taraf var. Kuşatma altındaki topraklarını kanlarının son damlasına kadar savunmaya çalışan bir halk var. İmparator XI. Konstantinus'un topraklarını canı pahasına nasıl savunduğunu, Sultan Mehmet'in fetihle ilgili endişelerini buluyorsunuz kitapta. Ara sıra isimler yüzünden okumakta zorluk çeksem de güzeldi. Çok fazla tarihi bilgi içermesi sebebiyle güzel bir kaynak olur kanımca ;) Okumamış olanlara Dünyanın İlk Günü adlı kitapla peşpeşe okumalarını tavsiye ederim.
(Kitap Görselleri)


Vee film. Geçen hafta sonu seyrettiğimiz ve çok beğendiğim Prince of Persia: The Sands of Time. Bilgisayar oyunundan esinlenerek beyaz perdeye aktarılan filmlerden biri. Çok başarılı bir uyarlama yapılmış. Aksiyon sahneleri, oyunculuk ve efektler muhteşemdi. Jake Gyllenhaal Dastan rolüne çok yakışmıştı. Güzel ve gizemli prensesimiz Gemma Arterton ve kötü karakter Ben Kingsley'in oyunculukları harikaydı. Zamanı tersine çevirebilen bir hançerin peşinde geçen macera dolu bir film. Mutlaka seyretmenizi öneririm.  IMDB puanı 6.7 olan film bence kesinlikle bundan daha fazlasını hak ediyor. (Görsel)

Yorumlar

Syhn dedi ki…
o kdr istiyordum ki bu kitabı yorumlamanı. pokuyorsun ama pek yorumlamıyorsun ben gözlemliyorum seni :))
bunu okumak istiyordum bende o zmn önce dünyanın i,lk gününü okuyayım. okay tiryaki kitaplarını sevdiğime karar verdim sanırım o yazdıkça ben okuyacağım :)

öpüyorum seni ;)
CEPAYNASI dedi ki…
ödül için kutluyorum:))

Ferhan Şensoy,çok sevdiğim yazarlardandır...
reyhane dedi ki…
Tatlım beni de Ferhancı yaptın ya bravo sana..Onun anlatım diline hasta oldum.
MKBL dedi ki…
pek narin çıtır çıtırmış benim arkadaşım oyy oyyy yirim senii.:)
kupia papalina dedi ki…
Ferhan şensoy hiç okumadım..Sanırım bu artık benim için eksiklik olmaya başladı..Birçok kişiden duyduğum kitaplarını bir de senden okuyunca iyice ben de okumalıyım dedim..İlk işim bir Ferhan Şensoy kitabı almak olacak..Teşekkürler...Görüşmek üzere...
Stil Direktoru dedi ki…
Vay Kuralları bozmuyorum. Kurallar sayemde güçleniyorlar." budur abicim bayıldım kesin okunacak, diğeri ise ben bildiğim için yazıyorum Hürrem'den önce okumaya başlamıştın sen şimdi kesin çok satanlarda tavan yapar bu. Bu arada Prince of Persia cidden güzeldi ama Convection'ını da izleyin balım. Öpüyorum dalağım böbreğim.
Yeşim dedi ki…
Syhn'ım, haklısın tatlım. Bundan sonra okuduklarımı mutlaka yorumlayacağım söz :) Evet önce Dünyanın İlk Günü'nden başla. Ben de sevdim Okay Tiryakioğlu kitaplarını o yazsın biz okuyalım o halde :) Kocaman öptüm seni balım.

CEPAYNASI'm, teşekkür ederim :) Ferhan Şensoy'u severler bir arada :)

reyhane'm, seni okumaya başladıktan sonra Ferhan Şensoy'u seveceğini düşündüm, yanılmamışım :) İkinizin anlatım dili benziyor bence. Ne de olsa aynı topraktansınız ;)

www.mkblkonsept.com, hihih küçük tefek bişeyim işte kuzum :) ben de seni yirimmm çıtır çerezimmm :)
kupia papalina, tatlım benim umarım sen de seversin Ferhan Şensoy'u. Okuyunca görüşlerini paylaş bizimle :)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ, Edi'mmm mutlaka okumalısın Ferhan Şensoy kitaplarını :) eminim seversin sen de. Convection not alındı bebişim mutlaka seyredeceğim. Aslında diziler sayesinde de olsa insanların kitap okuması sevindirici bir gelişme. Ben de seni annn kocamanından öpüyorumm :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Mimarinin Mücevher Hali

Bayıldım bunlara. Vicki Ambery-Smith gerçek ve sanal binalardan esinlenerek mücevher kutuları, broşlar, küpeler, kol düğmeleri hatta peçete halkaları ve çeşni setleri bile yapmış. Çok şık ve orijinal tasarımlar. Bunların içinde Kız Kulesi, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya gibi bizden güzellikleri de görmek güzel olurdu. Ne dersiniz sizce de güzel olmaz mıydı?