Ana içeriğe atla

Sadece Oyuncak İstiyorum


Evet yanlış duymadınız bu çağrı hepimizin de tanıdığı Atölye Kedi' den. Kendisi bir anasınıfı öğretmeni...
Yeni atandığı köy okulundaki, minik öğrencilerinin sınıfta oynayacak oyuncakları olmadığını söyledi. Hepimizin geleceği olan bu çocukların tek ihtiyaçları sınıflarında oyun oynarken eğlenecekleri oyuncaklar.

İmkansızlıklarla savaşan bir öğretmenin ve aynı zamanda içimizden olan bu arkadaşımızın sesini duyup ona yardım etmek isteyenlerin yapacakları çok basit. Ya evinizde çocuklarınızın oynamadığı, sıkılıp bir köşeye attığı oyuncakları ya da kendi ellerinizle yapıp, satın alacağınız her türlü oyuncağı Yıprak İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrencilerimizle, çocuklarımızla paylaşmak. Yeni yıla girdiklerinde onların da yeni oyuncakları olsun, onlar da gülsün!

Onların öğretmenler gününde öğretmenlerine getirdikleri hediyelere göz atıp, Atölye Kedi'nin yazısını okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.Temin ettiğiniz oyuncakların yanına varsa boyama ve hikaye kitabı da eklerseniz, kütüphanelerine de katkıda bulunmuş olursunuz.

Göndereceğiniz Adres:Evren Yılmaz
Yıprak İlköğretim Okulu - Anasınıfı
Afyon/ Dinar 

NOT: Yazıyı kopyalayıp, blogunuzda duyurarakta destek olabilirsiniz.

Emeğe Saygı: Bu yazı sevgili Yetenek-Sizin tarafından yazılmış, kendisinin izni ve onayı doğrultusunda tarafımdan yayımlanmıştır.

Önemli Bir Uyarı: Kargolarınızı mutlaka PTT ile gönderiniz, çünkü PTT ile görüşüp köye kadar kargoları haftanın 1 günü biriktirip getirmelerini rica ettik. Sağolsunlar seve seve kabul ettiler. Diğer firmalarla gönderirseniz ulaşmayabilir çünkü köye kargo gelmiyor.

Yorumlar

ArZuCo dedi ki…
ben seve seve gönderiririm hem örerim hem alır gönderirim
Yeşim dedi ki…
Arzuco, teşekkürler canım :) çok sevindim
Nazan dedi ki…
Bende ufaklığın oyuncaklarını ayıracaktım, iyi denk geldi.Ayrıca yanına boyama kitapları ve boyalarda eklerim.Ne güzel onlara da bir faydamız dokunsun..
Yeşim dedi ki…
Nazan'cığım, ne güzel denk gelmiş :) çok mutlu oldum. Teşekkürler arkadaşım.
Syhn dedi ki…
yine güzel bir amaç ;)
fiamma dedi ki…
Sevgili yeşilciğim yeni yıldan sonra olur mu eğer olur derseniz ocak ayı icinde bende bir şeyler gondermek isterim...
Nilgün Torunoğlu dedi ki…
Yeşimciğim gün geçmiyor ki Anadolu'dan bir öğretmenin bir doktorun bizleri düşünmeye çağıran çaresiz yardım çığlığı yükselmesin.İçim üşüyor o yoksulluğa, yoksunluğa rağmen görevlerini yapmak için çırpınan aydınlarımızı ve eğitim almaya çabalayan çocuklarımızı -geleceğimizi-düşündükçe.Benim artık oyuncakla işim kalmadı ama bu postunu ben de duyuracağım ve çevremde hani belki yardımı dokunacak birileri vardır diye...Öptüm seni kocaman yürekli genç arkadaşım.
Atolyekedi dedi ki…
Yeşimciğim çok teşekkür ederim canım desteğin için...
YETENEK-SİZİN dedi ki…
canımsınnn sayende oldu herşey
tülin dedi ki…
Duyuruyu yayınlayıp,bişeyler toparlamaya çalışayım.
Bir de ördüğüm Aliş vardı....ah,keşke çok ,pek çok şey yapabilsem Yeşim'ciğim.
Beni gören kaçacak yakında ya...Bakalım ;)
Marifetli Cadı dedi ki…
Ah arkadaşım, bu yazıyı keşke geçen hafta yazsaymışsın, çocukların oyuncaklarını daha geçtiğimiz hafta sonu gönderdim. Hoş bende bir yardımlaşma vakfına verdim ama neyse artık, yine biriktiririz nasıl olsa. Artık gönderecek adresimiz belli oldu. Yıprak İ.Ö.O, Afyon
fiamma dedi ki…
Ojelim küçükgüneşim esmiş gürlemiş ona dönemedim ama yeniyıldan sonra değil hazır alıp göndereceğim ben ilk sokağa çıkışta..yaparım bir şeyler diye düşündüm ama bu aralar olamayacak. öyle olamayacaksa boyle olur dedim sen söyle olur mu?:) optum sevgiler fiamma
Stil Direktoru dedi ki…
Tez vakitte gereken yapılacak canım benim
tülin dedi ki…
Yeşim bu öğleden sonra duam kabul oldu sanki...yani tam belli değil ama.
Kökten çözüm bulacağım gibi,gibi ???
Yeşim dedi ki…
Syhn'ım, evet tatlım :) inşallah katılım olur da çocukların yüzü biraz olsun güler.

fiamma, canım zaman sınırımız yok yetişirse yeni yıl hediyesi olsun istedik :) yine de ne zaman müsait olursan o zaman gönder :) Yetenek'im de dayanamadı duyarsız kalınmasına. İlettim mesajını canım çok teşekkür ederiz desteğin için.

colette, canım ablacığım yüreğini ve blogunu açman bile yeter :) teşekkür ederim desteğin için :)

AtolyeKedi, ne demek kuzum çocuklar gülsün yeter ki :)

YETENEK-SİZİN, sen olmasan olmazdı balım sağol varol :)

tülin, canım ablacığım biliyorum elinden gelenin en iyisini yapacağını :)

Ozlem, kısmet canım olsun başka çocukları sevindirmişsin ya. Ne mutlu sana :)
Yeşim dedi ki…
fiamma, :) ilettim Yetenek'ime çok tatlısın teşekkür ederiz tekrar duyarlılığın için.

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ, biliyorum kanatsız meleğim benim :) hem de en iyisini yaparsın sen.

tülin, :) ablacığım hadi inşallah güzel haberler olsun inşallah.
Stil Direktoru dedi ki…
Canım dostum ya seni çok seviyorum umarım faydamız olur mucx
Atolyekedi dedi ki…
Çok teşekkür ederim.
Yeşim dedi ki…
ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ, umarım olur tatlım benim ben de seni çok seviyorumm :) muahhhh

AtolyeKedi, ne demek tatlım :) teşekkürlük bişey yapmadık. Bu bizim yapmamız gereken birşey yeter ki çocuklarımız mutlu olsun :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

İğnenaz ve Giden Yolcu

İğnenaz kim mi? Keçe iğneleme yöntemiyle aslında kedi yapmak için başlayıp sonra doğaçlama olarak matruşkaya dönüşen ilk bebeğim  :) İsim babası sevgili dostum Sıtkı Silah. Adını anmışken hatırlatayım; ilk kitabı Gelen Yolcu'dan ( bu yazımda bahsetmiştim ) sonra ikinci kitabı Giden Yolcu, Yitik Ülke Yayınlarından çıktı. Bu güçlü kalemle hala tanışmadıysanız kaybınız büyük derim. Eğer Gelen Yolcu'yu okuduysanız ve henüz Giden Yolcu'yu almadıysanız size bir sürprizim var. Bu yazıma yorum yapan ilk dört kişiye ismine özel imzalı Giden Yolcu'yu hediye edeceğim.  Gelelim İğnenaz'a, kitap okurken macaron yemeği seven bir matruşka o :}  İğnenaz şimdi, görür görmez ona aşık olan yeni sahibinde ve duyduğuma göre kitap okuyup macaron yemeğe devam ediyormuş ;} ♥ Hepinize mutlu bir haftasonu diliyorum ♥