Ana içeriğe atla

Ben Köy Öğretmeniyim: Evlerde Motif, Dillerde Destan...

Yeni eğitim ve öğretim dönemi başladı. Çocukların eksikleri tamamlandı. Sıcacık okullarına asfaltlı yollardan gitmeye başladılar. Herşeyleri var. Şanslılar. Fakat ülkemizin her yerinde bu şansa sahip olamayan binlerce çocuk var. Yaşadıkları köylerde bütün imkansızlıklarına rağmen okumaya çalışan çocuklarımız var. Bizim çocuklarımız, geleceğimiz... Ve o çocukları yetiştiren öğretmenlerimiz var. Aynı imkansızlıklarla savaşan köy öğretmenleri. Köy öğretmenlerimizin seslerini duyurabilmek için www.koyogretmeni.com adlı bir site kurulmuş. "Köy Öğretmenlerine Yardım Sitesi köy okulları ve öğretmenlerine adanmıştır. Kişisel bir girişimdir. Hiçbir parti, siyasal oluşum, örgüt, kurum yada kuruluş ile bir bağlantısı yoktur. Sitenin tek amacı köy okullarında hizmet veren öğretmenlerimizin seslerini internette duyurmaktır." Ben de seslerine ses olmak, sizlere duyurmak istedim. Sitede iller bazında ihtiyacı olan köy okullarını ve ihtiyaçlarını bulabilirsiniz. Daha önce Okulumuza Tuvalet projesinde sesimizi duyurabilmiştik. Gelin birlikte çocuklarımıza, geleceğimize sahip çıkalım. Onlara elimizi uzatıp yalnız olmadıklarını hissettirelim. Bu güzel vatanın güzel çocuklarına sırtımızı çevirmek, görmezlikten gelmek yerine onlara destek olalım. Şimdi bir olmak zamanıdır. 

Yorumlar

ÇAY SAATİ dedi ki…
Sevgili Yeşim duyarlılığınız için teşekkür ederim...Sevgiler.Aida
touch the sky dedi ki…
Köy öğretmeni bir oğlanla tanışmıştım yazın, adı Salih daha 24 yaşında ve yüzünde sıcacık bir gülümseme...
Biraz muhabbet ve hemen başladı okulunu çocuklarını anlatmaya ne kadar güzeldi hem de ne kadar coşkulu, anlattıkları/yaptıkları birçok insan için küçücük şeyler aslında ama minicik çocukların küçücük kalpleri için öylesine paha biçilmez aslında, en kutsal meslek gerçekten de ve en fedakarları da köy öğretmenleri...
MAVİ TUTKU dedi ki…
Merhaba Yeşim kardeşim yine güzel paylaşım sergilemişsin. Çok haklısın..bende ne yapabilirim bakacağım..
reyhane dedi ki…
Duyarlım, sağolasın bebeğim duyurun için..
Yeşim dedi ki…
reyhane, ne demek bacıların bacısı hepimizin boynunun borcu o çocuklara sahip çıkmak :)

O.K.A.- MAVİ TUTKU, abiciğim onlar için ne yapsak azdır.

touch the sky, tatlım okurken gözümde canlandı Salih öğretmenin heyecanı :) Kısmet olursa ben de onlar için birşeyler yapmaya çalışacağım.

ÇAY SAATİ, sevgili Aida çok naziksin canım. Bu vatana borcumuzu onun evlatlarına sahip çıkarak ödemeliyiz diye düşünüyorum. Sevgiler...
YETENEK-SİZİN dedi ki…
çok zor duyuru yapacağım bebişim, seninkini aynen yayınlarım
mine dedi ki…
ışıl ışıl çocuklar ne kadar kutsal ve fedakar bir görev köy öğretmenliği hepsine kolaylıklar ve tüm çocuklarımıza başarılar
Stil Direktoru dedi ki…
Her yere yollanacak hatta bana anımsat dönüşümde yazayım balım bende. Dedem Köy Ens'de hocaymış eskiden hatta 3.kitabı çıktı Köy Enst hakkında sana imzalatırım bebem
Yeşim dedi ki…
ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ, duyarlı kuzum benim :) Çoook uzaklardan bile desteğini esirgemiyorsun ki gelince mutlaka hatırlatırım sana. Elele güzel işler yaparız inşallah. Dedeciğinin Köy Ens'de hoca olması ne güzel bir tesadüf. İsterim kitabından minnoşum hem de imzalı ölürümmmm mırrr :)

mine'ciğim, onların gözlerindeki ışığı söndürmemek için desteğimiz esirgememeliyiz.

YETENEK-SİZİN, duyuruyu yaptığın için sağol canişim. Var mısın bir de onlar için etkinlik düzenleyelim?

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Mimarinin Mücevher Hali

Bayıldım bunlara. Vicki Ambery-Smith gerçek ve sanal binalardan esinlenerek mücevher kutuları, broşlar, küpeler, kol düğmeleri hatta peçete halkaları ve çeşni setleri bile yapmış. Çok şık ve orijinal tasarımlar. Bunların içinde Kız Kulesi, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya gibi bizden güzellikleri de görmek güzel olurdu. Ne dersiniz sizce de güzel olmaz mıydı?