Ana içeriğe atla

Bu Bir Yardım Çağrısıdır!

Sevgili Tülin ablaya söz vermiştim blogumda yazacağıma dair. Böyle bir konuda duyarsız kalamazdım. Benim annem de genç yaşta böbreğinin birini kaybetmiş. Tek böbrekle yaşamak nasıldır annemden bilirim. İlk yardım çağrım Türk Böbrek Vakfı'nın Tekirdağ şubesi için. "Her yıl düzenledikleri kermes,yemek ve hatta turlardan elde ettikleri gelirle diyaliz makinası almaya çalışan bir grup güzel insanın çabalarına katkımız olsun isterseniz eğer, bana yazın lütfen. Kermeslerinde satabilecekleri eşyalardan, yemek organizasyonlarında bilet karşılığı çekilişlerinde verebilecekleri hediyeliklerden ve tedavisi süren hastaların kullanabileceklerinden hangisini temin edebilirseniz. En küçük çabanız onlar için çok değerli inanın." Ben de kendimce birşeyler hazırlayacağım. Sizler de katkıda bulunmak isterseniz acele edin. 30 Eylül son gün. Detaylar için Tülin ablamın bloguna buyurun.
İkinci yardım çağrım 2 yetimin üniversite masraflarını karşılamak için sevgili Fidoş'un başlattığı bir yardım kampanyası. Eğer sizler de bu iki gencin eğitimine destek olmak isterseniz Fidoş'un yaptığı birbirinden güzel  kalplere bir bakın derim. Ayrıca bu kampanya için zaman sınırlaması yok. Ne zaman isterseniz gücünüzün yettiğince yapabileceğiniz yardımlarınızı esirgemeyin bu iki yetimden. Duyarlılığınız için hepinize şimdiden teşekkür ederim :)

Yorumlar

Fidan Başaran dedi ki…
sevgili Yeşim'cim,
hem alım yapıp katkıda bulunduğun için hem de bloğunda bu çağrıya destek verdiğin için binlerce teşekkürler
kargon yarın yola çıkıcak
Fidan Başaran dedi ki…
sevgili Yeşim'cim,
hem alım yapıp katkıda bulunduğun için hem de bloğunda bu çağrıya destek verdiğin için binlerce teşekkürler
kargon yarın yola çıkıcak
YETENEK-SİZİN dedi ki…
gelip bloga bakmasam hiç bahsetmicektin ölemi? aşk olsun şekerparem bende ilk olarak blogtan duyuru, daha sonra vakit bulur bulmaz katkı için çalışmalara başlıycam... Oyüzden senden copy- paste yapsam ayıp oluymu ??
tülin dedi ki…
Teşekkürler tatlım.
Ben de gidip Fidoş a bir bakayım hemen.
NiLaY dedi ki…
teşekkürler canım bilgilendirme için :)
Afet Ergü Şaşmaz dedi ki…
Yeşimcim günaydın,

Burada olmadığım için sizlerin Bayramınızı kutlayamadım. Geçmiş Bayramınızı kutlar, şeker tadında, en tatlı bayramların sizlerle sevdiklerinizle geçmesini dilerim. Sevgiyle sağlıcakla kalın.

Afet Ergü Şaşmaz
Syhn dedi ki…
duyarsız kalmamak lazım ..
Stil Direktoru dedi ki…
Duyarlı dostum benim, ses vermeden edemedim sen bilirsin :) Öncelikle annen ve tüm sağlık derdi çekenlere Allah şifa versin. Gerçekten hastalar dışında ailelerine de sabır versin.
MAVİ TUTKU dedi ki…
Kutluyorum..ne güzel şeylere imza atıyorsun..elimden gelene çalışacağım..
Yeşim dedi ki…
Fidoş, rica ederim canım teşekkürlük birşey yapmadım ki. Kargom çarşamba günü geldi :) teşekkür ederim çok güzel peçeteler de göndermişsin bana :)

YETENEK-SİZİN, kuzum kafam bi dünya o yüzden telefonda söylemeyi unutmuşumdur :) Sormana gerek yok tabiki yapabilirsin :)

tülin, rica ederim ablacığım :)

NiLaY, ne demek tatlım :) yardımlar paylaştıkça çoğalır :)

hobibox, Afet'im teşekkür ederim senin de geçmiş bayramın kutlu olsun.

Syhn'ım, değil mi tatlım :)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ, canımın içisi senin de ne kadar hassas olduğunu biliyorum bu konularda telefonda da konuştuğumuz gibi :) Amin balım Allah herkesin hastasına acil şifa versin.

O.K.A.- MAVİ TUTKU, abiciğim elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum. Herkese her yere yetişmek mümkün değil tabiiki elimizin yetiştiği yerlere ulaşsak kardır :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Bazı insanlar, bazı filmler ve bazı kitaplar hayatımıza girdiğinde yeni dünyalar keşfetmemize sebep olurlar ya... Benim için de Sen Aydınlatırsın Geceyi tam anlamıyla bu etkiyi yarattı. Önce filmin başında çalan Mreyte ya Mreyte ile tanıştım. O şarkı beni filme götürdü. İyi ki de götürmüş. Uzun zamandır seyrettiğim en güzel Türk filmiydi. Sen Aydınlatırsın Geceyi 2013 yılında vizyona girmiş, bol ödüllü bir Onur Ünlü filmi.  Oyuncu kadrosunda Leyla ile Mecnun dizisinden aşina olduğumuz isimler var ve muhteşem performanslarıyla filmi unutulmazlar arasına sokuyorlar. Film, aklımdan çıkmayan sahneleri, replikleri ve müzikleriyle beni etkisi altında tutmaya devam ediyor. Bir kasaba düşünün ki orada yaşayan herkes olağanüstü güçlere sahip. Fakat bu olağanüstülük onlar için gayet olağan. Filmin içine saklanmış mesajlara dikkat ederek izlemenizi öneririm. Cemal'in Yasemin'le uçma sahnesi öncesi ve sonrasıyla müthiş. Aralarında geçen şu diyalogsa aralarındaki sevgini