Ana içeriğe atla

Dostlarımız İçin...

Sevgili Uyuz Cadı'mın blogunda okudum bu konuyu. İyi ki yazdın Laliş'im, duyarlılığın için teşekkür ederim sana. Aslında insanım diyen herkesin destek olması gereken bir konu. Sevgili Tuna Arman sokaklarda hayvanlara yönelik işkence ve hatta tecavüzü protesto etmek için oturma eylemi yapacak. Konuyla ilgili bir de imza kampanyası başlatan sevgili Tuna Arman bu eylemi için bütün izinleri almış. Ülkemizde uygulanan 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kabahatler kanunu kapsamındadır. Bu sebeple cezalar caydırıcılıktan uzak idari para cezası şeklindedir. Oysa bu durum para cezasıyla geçiştirilemeyecek kadar ciddidir. Bu duruma kanun koyucunun dikkatini çekmek ve sahipli veya sahipsiz hayvanlara yapılan şiddet ve tecavüzün bir gün insana yöneleceği mantığıyla mevcut kanunun, ceza kanunu kapsamına alınmasını ve yapılan eylemin suç sayılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan oturma eylemi 15 Ağustos - 4 Ekim tarihleri arasında Taksim'de yapılacaktır. Bu eylemi desteklemek için sadece insan olmanız yeterli. Detaylı bilgi ve Tuna Arman'ın ropörtajı www.dostlarimizicin.com'da. Allah herkese merhamet edenlerden olmayı nasip etsin.

Yorumlar

mutfakcini dedi ki…
Bu nasıl bir bencillik.Bizim kadar onların da yaşamaya hakkı var bu dünyada.Okurken utanıyorum bunları.Şiddet ve de tecavüz...Bu noktada mı insanlık.Nasıl olur,nasıl yapılabilir.Korkunç.Tüm eylemlere katılmaya çalışıcam ben de elimden geldiğince.Teşekkürler canım paylaşım için.Güzel günlere,hep birlikte..
MKBL dedi ki…
Korkunç bişeyyy.Herkesin destek vermesi gereken bir durum.
Tatlım cekurum seni çoook çoookkk öpüyorum.
lale kunt dedi ki…
canım benim çok teşekkür yazdığın için. zaten bi elin beş parmağını geçmiyoruz şu blog dünyasında...
ne yazık ki...
Benhurum dedi ki…
Bu öenmli paylaşımın için teşekkür ederim, insanlık adına yüz kızartıcı olan bu tür iğrençlikleri temizlemek yine biz insanların elinde, neyseki bizim gibiler de var. Sonuna kadar yanınızdayım..
Yeşim dedi ki…
Ebruli'm, canım yaa hiç sorma. Ben de anlayamıyorum yapılanları . Kanım donuyor resmen duydukça bu kötülükleri. İnsanım diyen herkesin destek olması gerekir. Desteğini esirgemeyeceğinden eminim zaten kuzum :)

www.mkblkonsept.com, tatlımm doğru söylüyorsun herkesin destek olması gerekiyor. İnsanım demekle insan olunmuyor. İnsan çevresine huzur vermeli, huzursuzluk değil. Öpüyorum tatlım seni.

uyuz cadı'm, teşekkürlük birşey yapmadım ki tatlım. Böyle bir duruma kayıtsız kalamazdım. İyi ki yazdın da ben de sayende öğrenmiş oldum canım benim. Güzel yüreğinden öperim seni.

Benhurum, canımmm desteğin için çok teşekkür ederiz. Bu pislikleri temizlemek bizim elimizde. Beraber olursak başarırız. Çok öpüyorum seni tatlım.
Işıl dedi ki…
BLOGUMA HOS GELDIN

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

İğnenaz ve Giden Yolcu

İğnenaz kim mi? Keçe iğneleme yöntemiyle aslında kedi yapmak için başlayıp sonra doğaçlama olarak matruşkaya dönüşen ilk bebeğim  :) İsim babası sevgili dostum Sıtkı Silah. Adını anmışken hatırlatayım; ilk kitabı Gelen Yolcu'dan ( bu yazımda bahsetmiştim ) sonra ikinci kitabı Giden Yolcu, Yitik Ülke Yayınlarından çıktı. Bu güçlü kalemle hala tanışmadıysanız kaybınız büyük derim. Eğer Gelen Yolcu'yu okuduysanız ve henüz Giden Yolcu'yu almadıysanız size bir sürprizim var. Bu yazıma yorum yapan ilk dört kişiye ismine özel imzalı Giden Yolcu'yu hediye edeceğim.  Gelelim İğnenaz'a, kitap okurken macaron yemeği seven bir matruşka o :}  İğnenaz şimdi, görür görmez ona aşık olan yeni sahibinde ve duyduğuma göre kitap okuyup macaron yemeğe devam ediyormuş ;} ♥ Hepinize mutlu bir haftasonu diliyorum ♥