Ana içeriğe atla

30 Ağustos Zafer Bayramı

Bu öyle bir zaferdir ki; bütün yokluklara, imkansızlıklara rağmen emperyalist güçlerin donattığı Yunan ordusu ezilmiş, büyük bir zafer kazanılmıştır. Artık Türkiye için yepyeni bir dönem başlıyordu. Falih Rıfkı Atay 30 Ağustos zaferi için şöyle yazmıştır: "Nemiz varsa, eğer bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaşlar olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu Batının pençesinden, vicdanımızı ve düşüncemizi Doğunun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyorsak, şu topraklarda ana bağrının sıcaklığını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak, hepsini, her şeyi 30 Ağustos zaferine borçluyuz." ( Şu Çılgın Türkler kitabından alıntıdır. ) Bu bilinçle nice Zafer Bayramları kutlamak nasip olsun bizlere. 
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Yorumlar

sine'mden dedi ki…
ŞAHANE :) eline sağlık.bu bilinçle nice bayramlar kutlamak dileğiyle...
Peritozu dedi ki…
Ne guzel yapmissin boyle bir yazi yazmakla,hala o kitabi okuyamadigimida hatirlattin,saol yesim.
Nilgün Komar dedi ki…
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!!!
Atolyekedi dedi ki…
Amin canım Amin.Çok etkileyici bir yazı, Kesinlikle katılıyorum
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
reyhane dedi ki…
Hoba,NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!Yok böyle rengarenk bir millet..
YETENEK-SİZİN dedi ki…
iyiki bu ülke topraklarının çocuğuyum, iyiki Türk'üm

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Bazı insanlar, bazı filmler ve bazı kitaplar hayatımıza girdiğinde yeni dünyalar keşfetmemize sebep olurlar ya... Benim için de Sen Aydınlatırsın Geceyi tam anlamıyla bu etkiyi yarattı. Önce filmin başında çalan Mreyte ya Mreyte ile tanıştım. O şarkı beni filme götürdü. İyi ki de götürmüş. Uzun zamandır seyrettiğim en güzel Türk filmiydi. Sen Aydınlatırsın Geceyi 2013 yılında vizyona girmiş, bol ödüllü bir Onur Ünlü filmi.  Oyuncu kadrosunda Leyla ile Mecnun dizisinden aşina olduğumuz isimler var ve muhteşem performanslarıyla filmi unutulmazlar arasına sokuyorlar. Film, aklımdan çıkmayan sahneleri, replikleri ve müzikleriyle beni etkisi altında tutmaya devam ediyor. Bir kasaba düşünün ki orada yaşayan herkes olağanüstü güçlere sahip. Fakat bu olağanüstülük onlar için gayet olağan. Filmin içine saklanmış mesajlara dikkat ederek izlemenizi öneririm. Cemal'in Yasemin'le uçma sahnesi öncesi ve sonrasıyla müthiş. Aralarında geçen şu diyalogsa aralarındaki sevgini