Ana içeriğe atla

Mutfağımın Yeni Cicileri+DIY Projesi

Bu hafta sonu benim için oldukça yorucuydu. Bahar temizliği yaptım. Kışlıklar kaldırıldı, yazlıklar çıkarıldı, perdeler yıkandı. İşin en zor kısmı da buydu. Store perdeleri yıkamak kadar eziyetli bir iş yok. Her yanım ağırıyor iki gündür. Bu kadar işin arasına bir de Ankamall turu sıkıştırdım :) İşte bu turdan elimde kalanlar. İlki Salt Dog Pepper Cat tuzluk-biberlik. Mudo'da görünce çok beğendim Tolga'cığım da alalım deyince aldık. Çok şekerler :) Bir de DIY projem var. Yine Mudo da gördüğüm ve beğendiğim bir aksesuar. Tolga'm çok kolay bu yapılır ki deyince fotoğrafladım. Birbirine yapıştırılmış somunlardan yapılmış insan gövdesi. İhtiyacımız olan bir tors (güzel sanatlar öğrencilerinin kullandığı alçıdan yapılmış modeller), kullanılmayan somunlar ve şeffaf silikon.

Yorumlar

cecilia dedi ki…
oyy o tuzluğu yerim ben çok şeker, diğeri de becerikli hatunların elinden gelir ama benim gözüm yemedi :) güle güle kullan şekercim..
nazo dedi ki…
Tuzluğu ben de alacaktım, unuttum. Sende görünce aklıma geldi :))
Temizliği benim gözümde hiç yemiyor. Perdeler yıkanacak vs. Stor değil neyse ki ;)
İyi dinlenmeler canım..
Atolyekedi dedi ki…
Stor perdeler konusuna kesinlikle katılıyorum, çok yorucu oluyor gerçekten. Tuzluk bibrlik çok şirin güle güle kullan canım. Dıy projesinide merakla bekliyorum
Begonvilli Ev dedi ki…
Tuzluklar çok cici.

Tertemiz evinde sağlıkla oturman dileği ile....
pınar dedi ki…
cumartesi bende Ankamall daydım.Mudoyu da gezdim..rastladık mı acaba:))
CaNsU dedi ki…
Canım ellerine sağlık.. tuzluk-biberlik çok şekerrr güle güle kullan..
Yeşim dedi ki…
Cecilia'm, ben de görür görmez bayıldım kendilerine :) diy için de becerinin yanında sabır da lazım. Görelim bakalım ben de var mı?

N@zocuğum, çoğu satılmıştı tuzlukların, bir an evvel al bence :) Perdelerinin store olmaması harika, daha kolay yıkaması. Öldüm ben sökmesi, yıkaması, takması ayrı dert. Store perdeye tövbe ettim. Bunlar da değişecek en kısa zamanda :)

Begonvilli Ev, ablacığım çok teşekkür ederim güzel dileklerin için :)

AtölyeKedi'm canım sorma ya bitirdiler beni :( tuzluklarım için de teşekkür ederim 6 sene sonra doğru dürüst bişey bulabildim sonunda ;) diy için de bakalım ne kadar sabır ve kabiliyetim var göreceğiz :)

impossible, canım ben perşembe günü oradaydım. Eminim bir gün denk geliriz :)

CaNsU, canım çok †eşekkür ederim :)
Adsız dedi ki…
Temizliği bende kara kara düşünüyorm bi başlasam gerisi gelecek ama işte mesele başlamakda =) tuzluklar sahane çok şekerler.
Adsız dedi ki…
GÜLE GÜLE KİRLET EVİNİ..TUZLUKLAR ÇOK ŞEKER...
YETENEK-SİZİN dedi ki…
tuzluk harika ama ben diy projeni çok merak ettim
Bucanni dedi ki…
Canım banada lazım bahar temizliği ama şu ara ruhumu temizlemekle meşgulüm :) önce ben sonra ev :)
DIY projeni merakla bekliyorum. Ayrıca kediş ve köpüş çok sevimli, insan böyle ufak tefek sevimli şeyler alınca kendini mutlu hissediyor. öpüyorum çok.
sine'mden dedi ki…
ben de,ben de...kışlıklar kalktı,yazlıklar yerini aldı dolapta:)tabii ayrılacaklarda yerlerini aldı torbalarda.fena bu bahar temizliği,bende perdeler haftaya artık:)
mis evinde güzel günler:)
Marifetli Cadı dedi ki…
Way bacım wayyyy, afferin sana vallahi, bir güç banada ilham versede bende başlasam şu bahar temizliğine; her hafta erteliyorum. Güle güle, temiz temiz otur evinde. Tuzlukları güle güle kullan, leziz yemeklerine daha leziz tatlar katmaya devam et. Öpüyorum.....
Nilgün Komar dedi ki…
yeşimim, temziliğin hayırlı olsun :))

tuzluklarda çok şeker.. iyi günlerde hayatına tat katmaları dileği ilee...
GÜL dedi ki…
yeşimcim temizliği bititrmene sevindim:))kadın olmak kadar zor bişey yok.tuzluklarında çok şiirn iyi günlerde kullan
mutfakcini dedi ki…
Ohh büyük işi halletmişsin :) Hiç sevmiyorum ben yazlık kışlık olayınıı.Mecburen işte.Mağazalardaki gibi birileri gelse yeni sezonları koysa ne güzel olur:)Cicilere bayıldım güle güle kullan canım.
Benhurum dedi ki…
Yeşimcim valla bu bahar temizliğinden bana da lazım ama bahar geldi geleli ben yerimde duramıyorum eve sığamıyorum:D Valla bu durumu İÇİME BAHAR KAÇTI diye tabir edebiliyorum:D Hadi sana geçmiş olsun darısı başıma:)

Somun tors'u çok beğendim ancak bunu yapmak o kadar kolay değil ince bir iş, sabır ve zaman gerektiriyor.. Dilerim sende bu üçü biraradadır;)
öptmmm
Stil Direktoru dedi ki…
Oh yarasın balıma ama yorma kendini, yalnız diy olayına öldüm heykel enfes yahu sabırsızlandım yapın eniştemle balım mucx
Yeşim dedi ki…
Handan, tatlım Allah temizliğe başlamak için gayret versin :) tuzlukları beğendiğine sevindim. Teşekkür ederim canım.

Ceylan, sağolasın tatlım :)

Yetenek-Sizin, canım o kadar sabrım var mı bilmiyorum bi deneyeceğim bakalım, iyi olursa paylaşırım ;) tuzlukları beğendiğine sevindim.

Bucanni'm canım bak sen en doğrusunu yapıyorsun. Ben temiz evde ruhumu temizlemeye çalışıyorum bakalım temizlenecek mi? Diy projesini de becerebilirsem paylaşacağım ;) kedişimle köpüşümü ben de çok sevdimmm :) sağol tatlım benim

Sine'mden, canım sen de mutlulukla otur temiz evinde :) Ebruli'nin dediği gibi keşke birileri gelip yeni sezonları yerleştirse dolaplarımıza ;)

Ozlem, canım Allah gayret, güç versin. Başlasan gerisi gelir aslında. Teşekkür ederim güzel dileklerin için :)

Çelebi 74, canım sağol temizlemesi zor ama hemen kirlendi bile :P Tuzluklarımı beğendiğine sevindim, güzel dileklerin için çok teşekkür ederim :)

Gül, tatlım ne güzel yazmışsın. Gerçekten kadın olmak zor. Acaba evlenirken bu işlerin nikahını da mı aldık üstümüze? :P Tuzluklarımı beğendiğine sevindim :)

Ebruli'm, süper fikir bayıldım :) keşke senin dediğin gibi olsa. Ciciler için sağol tatlım daha güzelleri senin olsun :)

Benhurum, canım teşekkür ederim :) b hepimizin ortak derdi işte. Ama İçime Bahar Kaçtı olayı müthiş. İyi ki kaçmış bahar içine boşver tıkma kendini eve :) Diy için sana katılıyorum. Bakalım bende ne kadarı var bunların :)

Stil Direktörü'm, Edi'm sağol kuşum :) bitti işte hatta ev yeniden kirlenme yolunda ;) olduğu kadar artık. Enişte tötünü kaldırsa çok işi var bunun gibi yapılacak :) Gel gör ki adama ilham gelmesini bekliyoruz uzun zamandır. ( Kocişim ilham gelmeden hiçbir iş yapamaz da :P )
Stil Direktoru dedi ki…
Ahahha ilhamiii gel kız, enişteye uğra acık diyorum meleğim :)
Yeşim dedi ki…
Edi'm, Allah razı olsun senden, valla ben çağırıyorum gelen giden yok :D
Bellek Kutusu dedi ki…
Yeşim'cim, o gövdeye ben de bayılmıştım ama çok pahalıydı:(
Şimdiden eline sağlık:)
Yeşim dedi ki…
Bellek Kutusu, evet tatlım 500'lü bir fiyatı vardı, yuh yani :P Teşekkür ederim. Yapabilirsem paylaşırım :)
Stil Direktoru dedi ki…
iki dakka vakit buldum seni yer öper kaçarım demeye geldim cano :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Bazı insanlar, bazı filmler ve bazı kitaplar hayatımıza girdiğinde yeni dünyalar keşfetmemize sebep olurlar ya... Benim için de Sen Aydınlatırsın Geceyi tam anlamıyla bu etkiyi yarattı. Önce filmin başında çalan Mreyte ya Mreyte ile tanıştım. O şarkı beni filme götürdü. İyi ki de götürmüş. Uzun zamandır seyrettiğim en güzel Türk filmiydi. Sen Aydınlatırsın Geceyi 2013 yılında vizyona girmiş, bol ödüllü bir Onur Ünlü filmi.  Oyuncu kadrosunda Leyla ile Mecnun dizisinden aşina olduğumuz isimler var ve muhteşem performanslarıyla filmi unutulmazlar arasına sokuyorlar. Film, aklımdan çıkmayan sahneleri, replikleri ve müzikleriyle beni etkisi altında tutmaya devam ediyor. Bir kasaba düşünün ki orada yaşayan herkes olağanüstü güçlere sahip. Fakat bu olağanüstülük onlar için gayet olağan. Filmin içine saklanmış mesajlara dikkat ederek izlemenizi öneririm. Cemal'in Yasemin'le uçma sahnesi öncesi ve sonrasıyla müthiş. Aralarında geçen şu diyalogsa aralarındaki sevgini