Ana içeriğe atla

Okulumuza Tuvalet


Stil Direktörümüz Sevgili Eda'nın "Kocaman Bir Yürek Olsak?" yazısında duyurduğu sosyal sorumluluk projesine destek olmak ve daha geniş kitlelerce duyulmasını sağlamak amacıyla biz blogcanlardan isteği bloglarımızda bu konuya yer vermemiz. Ben üzerime düşeni yapıyorum ve sizlere buradan duyuruyorum.
Proje, Ad
ıyaman'ın Gerger ilçesindeki Karük ilköğretim okulunda görev yapan Ahmet Elmacı öğretmenin öğretmen maaşıyla tuvalet kabini inşa etmeye çalışması ve bitirememesini bir gazetede okuyan Mahmut Şanlıer - Onur Cantimur adlı iki genç tarafından gönüllü olarak başlatılmış.
"Okulumuza Tuvalet" projesi gönüllü gençler taraf
ından oluşturulduğu ve yürütüldüğü için hiç bir şekilde maddi yardım toplamamaktadır. İhtiyaçların duyurulmasına ve yardımların okullara gönderilmesine çalışmaktadır. Proje, yardıma ihtiyacı olan okullar ile firmalar / vatandaşlar arasında köprü görevi görmeyi amaçlamaktadır. Acil tuvalet ihtiyacı olan okulda öğretmenlik yapan Betül Hanımın mektubu şöyle:
Betül Figen Çelik Öğretmenin Mektubu

Erzurum Karayazı ilçesinin 8 km uzağındaki Karaağıl köyünde Karaağıl İlköğretim Okulunda çalışmakta olan 1-A sınıf öğretmeniyim. Göreve başlayalı henüz 5 ay oldu. Bu ilköğretim okulunda bir çok öğrenci bulunmakta. 1.sınıf öğrencilerim benden tuvalet için izin istediklerinde o tenekeden yapılmış derme çatma kulübeye gidiyorlar su olmayan bu tuvalet bozmasında keskin bi koku olmasına rağmen burayı kullanmak zorundalar. Üstelik biz öğretmenler için de durum böyle.öğrencilerimin ellerinde çok fazla siğil var. Ellerini yıkayacak bir ortam olmadığından da bu virüs hastalığı öğrenciden öğrenciye bulaşıyor. Okuluma tuvalet yapılmasını isterken onlara temiz olma alışkanlığı kazandıracağıma da söz veriyorum. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.

Ne kadar acı!!! Böyle bir zamanda yaşarken, şehirdeki akranlarının ellerinden cep telefonlarışmezken, onların insan gibi girebilecekleri bir tuvaletleri ve ellerini yıkayabilecekleri bir lavaboları bile yok!!! Hepimiz üzerimize düşeni yapalım arkadaşlar, gelin kocaman bir YÜREK olalım.

Yorumlar

Stil Direktoru dedi ki…
Mahmut beyi araman büyük incelik canım ayrıca diğer yorumun da silinmesine dert etme açıklama yapmana gerek mi var canım ben biliyorum seni arada bende de blogger sapıtıyor çok zarifsin canım. Mail attım zaten canım öperim çok
Chilek dedi ki…
Canım çok iyi yapmışsın, bende duyuracağım:)
Yeşim dedi ki…
Edacığım, canım anlayışın için çok teşekkür ederim. Üzerimize düşeni yapmak boynumuzun borcu iyi ki duyurdun bu güzel projeyi :)
Stil Direktoru dedi ki…
Asıl ben sana tşk ederim güzel yüreklim mailine baktın mı?
Benhurum dedi ki…
Sevgili Yeşimciğim en kısa zamanda bu önemli duyuruyu bende paylaşacağım, ancak gerçekten okuduklarım beni dehşete düşürdü! bu çağda böylesi imkansızlıkların yaşanıyor olması akıllara zarar doğrusu, gerçekten çok üzüldüm ancak sessiz kalmayacağımdan emin olabilirsin;)
kucak dolusu sevgilerimi bırakıyorum tatlım...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

DIY_Kuş Kafesi

Dekorasyonda kuş kafesi trendi var şu sıralar. Ben de kendi kuş kafesimi nasıl yaparım diye düşünürken elimdeki malzemelerden ve silikon tabancamdan faydalandım. İşte benim kuşum ve kafesi :) Benim kafesim pipo temizleme çubuklarından yapıldı. İçindeki kuş tamamen kendi çizimim ve keçeden yaptım hayalet iple üstten kafese tutturdum. Elimde o kadar çok pipo temizleme çubuğu var ki renk renk kafesler yolda :) Fotoğraftaki arabanın içi çikolata doluydu :) cikolatasepeti.com 'dan kocişe özel tarafımdan gönderilmişti Temmuz ayında. İçi bitti dışı bize kaldı :) Arkadaki kurumuş güller de kocişimin bana hediyesiydi :) Dün, ben unuttuğum için, kafesin fotoğraflarını çekmesini istemiştim kocişten o da böyle bir kompozisyon hazırlamış sağolsun. Teşekkür ederim tatlım emeğine sağlık. Nasıl olmuş beğendiniz mi kuşumla kafesini?