Ana içeriğe atla

DIY_Eski Kazaktan Bere

Tam da bahar geldi derken Ankara'da ayazlı sabahlar tekrar başladı. Ben de seneye ertelediğim projemi hayata geçirdim. Aslında yapımı kolay ama kenarlarındaki fırfırları epey uğraştırdı beni. Kazağımın rengini çok sevdiğim için atmaya kıyamadım. Ben de artık bere olarak kullanmaya karar verdim. Önce diğer beremin şekline göre kestim. Dikiş makinem olmadığından :( terzime dikişlerini yaptırdım. Bu haliyle çok sade olduğu için kollarından 3 parmak genişliğinde parçalar keserek ortalarından dikip büzdüm ve berenin çevresine tutturdum. Ortaya bu çıktı. Güzel olup olmadığını sizler söyleyeceksiniz. Yorumlarınızı bekliyorum :)

Yorumlar

Unknown dedi ki…
yeşim fıfırlar pek cezbedici, üst kısmı birazdaha otursamıymış sanki , kazaktan bereye güzel bir dönüşüm olmuş keyifle kullaan!
Yeşim dedi ki…
Canım evet bence de üst kısmını oturtmam lazım. Teşekkür ederim yorumun için :)
Unknown dedi ki…
Fikir çok güzel. Rahatlıkla uygulaya biliriz.
Ellerinize emeğinize sağlık.

Sevgiyle kalın...
Echickk ! dedi ki…
harika bir fikir ! mutlaka ben de yapmalıyım :) tabiiki rengarenk olanlarından :):)
Banuca dedi ki…
Çok şık bir geri dönüşüm olmuş, fırfırlar hoş bir hava katmış, ellerine fikrine sağlık, mutlulukla kullan...
Hilal dedi ki…
harika bir fikir bu Yeşim, düşüncene sağlık:)
janel dedi ki…
Bence salas hali daha guzel olmus firfirlar zaten apayri bir hava katmis kisacasi i like it sekerim:)
Nilgün Komar dedi ki…
eline sağlıkk....
Marifetli Cadı dedi ki…
Canım benim güle güle kullan. Ben aslını da gören şanslılardanım :) çok yakışmış,eve gidip tüm kazaklarımı kesmek geldi içimden.........
Yeşim dedi ki…
Arkadaşlar hepinize güzel yorumlarınız ve beğenileriniz için çooook teşekkür ederim. Sizlerin yaptıklarının yanında benimkiler kumsaldaki kum tanesi gibi kalır. İyi ki tanımışım sizleri :)
orece dedi ki…
yeşimcim ellerine sağlık evet tepedeki kısmı biraz daha daraltsan tam otursa çokçok daha güzel olur. bide öptüm senin için...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Bazı insanlar, bazı filmler ve bazı kitaplar hayatımıza girdiğinde yeni dünyalar keşfetmemize sebep olurlar ya... Benim için de Sen Aydınlatırsın Geceyi tam anlamıyla bu etkiyi yarattı. Önce filmin başında çalan Mreyte ya Mreyte ile tanıştım. O şarkı beni filme götürdü. İyi ki de götürmüş. Uzun zamandır seyrettiğim en güzel Türk filmiydi. Sen Aydınlatırsın Geceyi 2013 yılında vizyona girmiş, bol ödüllü bir Onur Ünlü filmi.  Oyuncu kadrosunda Leyla ile Mecnun dizisinden aşina olduğumuz isimler var ve muhteşem performanslarıyla filmi unutulmazlar arasına sokuyorlar. Film, aklımdan çıkmayan sahneleri, replikleri ve müzikleriyle beni etkisi altında tutmaya devam ediyor. Bir kasaba düşünün ki orada yaşayan herkes olağanüstü güçlere sahip. Fakat bu olağanüstülük onlar için gayet olağan. Filmin içine saklanmış mesajlara dikkat ederek izlemenizi öneririm. Cemal'in Yasemin'le uçma sahnesi öncesi ve sonrasıyla müthiş. Aralarında geçen şu diyalogsa aralarındaki sevgini