Ana içeriğe atla

Sihirli Masa Örtüsü

Masa örtüsünün sihirlisi olur mu demeyin. Norveçli tasarımcı Kristine Bjaada ıslanınca gizli deseni ortaya çıkan masa örtüsü yapmış. Kuruyken basit çiçekli bir örtü gibi görünüyor. Sihir, üzerine renkli bir sıvı (kırmızı şarap gibi) döküldüğünde gerçekleşiyor. Çünkü ıslanınca örtünün içinde gizlenmiş olan kelebek deseni ortaya çıkıyor. Konuklarınızın şaşkınlıklarını bir düşünün :) Çok sevdim bu örtüyü. Videosu için burayı, daha fazla görsel için burayı tıklayın.

Yorumlar

cecilia dedi ki…
vayy canınaa harikaaymış buu insan bilerek bile döker :P :)
Yeşim dedi ki…
Aynı şeyi ben de düşündüm ;)
Adsız dedi ki…
süper bişey bu valla bayıldım bişey dökünce insan çok üzülüyor tertemiz masayı kirlettim diye böyle bir sürpriz iyi fikir doğrusu

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

İğnenaz ve Giden Yolcu

İğnenaz kim mi? Keçe iğneleme yöntemiyle aslında kedi yapmak için başlayıp sonra doğaçlama olarak matruşkaya dönüşen ilk bebeğim  :) İsim babası sevgili dostum Sıtkı Silah. Adını anmışken hatırlatayım; ilk kitabı Gelen Yolcu'dan ( bu yazımda bahsetmiştim ) sonra ikinci kitabı Giden Yolcu, Yitik Ülke Yayınlarından çıktı. Bu güçlü kalemle hala tanışmadıysanız kaybınız büyük derim. Eğer Gelen Yolcu'yu okuduysanız ve henüz Giden Yolcu'yu almadıysanız size bir sürprizim var. Bu yazıma yorum yapan ilk dört kişiye ismine özel imzalı Giden Yolcu'yu hediye edeceğim.  Gelelim İğnenaz'a, kitap okurken macaron yemeği seven bir matruşka o :}  İğnenaz şimdi, görür görmez ona aşık olan yeni sahibinde ve duyduğuma göre kitap okuyup macaron yemeğe devam ediyormuş ;} ♥ Hepinize mutlu bir haftasonu diliyorum ♥