Ana içeriğe atla

Yangın Hortumundan Aksesuara

Kimin aklına gelirdi yangın hortumundan kemer, çanta, cüzdan yapmak? Elvis & Kresse görünüşte değersiz olan bu atık malzemeden harika aksesuarlar yapmışlar. İlk olarak Londra İtfaiyesinin eski yangın hortumlarıyla başlamışlar. Zaman içinde endüstriyel atıkların yeniden dönüşümü için farklı materyal arayışına girmişler. Şu anda eski mobilya döşeme kumaşları, kullanılmış bagaj etiketleri, yelken bezi, kullanılmış güneş gözlükleri, paraşüt kumaşı gibi değişik malzemeleri de değerlendiriyorlar. Haklı olarak kendileriyle gurur duyuyorlar.
Not: Ürünlerin tamamı su geçirmez.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Mimarinin Mücevher Hali

Bayıldım bunlara. Vicki Ambery-Smith gerçek ve sanal binalardan esinlenerek mücevher kutuları, broşlar, küpeler, kol düğmeleri hatta peçete halkaları ve çeşni setleri bile yapmış. Çok şık ve orijinal tasarımlar. Bunların içinde Kız Kulesi, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya gibi bizden güzellikleri de görmek güzel olurdu. Ne dersiniz sizce de güzel olmaz mıydı?