Ana içeriğe atla

Karlara Dağ Yağmış :)

Çocukluğumun kar sesleri var bu sabah içimde. Erzurum'da büyüdüm ben. Uzundur Erzurum'un kışları, çok kar yağar. Yürürken belimize kadar kara batardık :) Mevsim kışa dönünce benim de kar beklentim başlardı. Her sabah kalkar kalkmaz ilk işim pencereden karşıdaki dağlara bakmak olurdu kar yağmış mı diye. O kadar heyecanlandırır ki kar beni bir sabah zirvedeki karları görünce "aaa karlara dağ yağmış" demişim. Çok gülmüştük bu cümleye ailece :) Çok severim kar'ı. Kışın en güzel tarafıdır kar. Adam boyu yağan karın bize hediyesi kızakla kaymak olurdu. Bir de bata çıka yürümek, hiç ayak basılmamış yerlerde. Bütün bunları bana hatırlatan, Ankara'da dün akşam saatlerinde başlayan ve hala devam eden kar yağışı. İyi ki yağdın kar geç de olsa...

Yorumlar

Smyrnote Design dedi ki…
Yaşasın kar, ben de izmirli olarak en çok hasret olduğum ve Ankara'da en sevdiğim şeylerden biridir:)... Bugün işe 1,5 saatte gelebildim ama olsun karı ben de çok seviyoruuuum :)
Afet Ergü Şaşmaz dedi ki…
Canımcım ben geldim, yokluğumda beni yanlız bırakmadığın için çok teşekkürler, iyiki varsınız.

Bu ağaç çaydanlık harika, ve mercedesin hikayesi de öyle, bilgilenmek ve bilgiyi paylaşmak kadar güzel ne olabilir ki, sağolasın güğzelim, herzaman bekliyorum seni, sevgiyle sağlıkla kal canım.
Ayshecan dedi ki…
''ankara'ya öyle yakışır ki kar'' der yılmaz erdoğan şiirinin bir mısrasında..yazıyı okurken o şiir aklıma geldi ve karlı ankara günlerim..sevgiler
boncuk mutfakta dedi ki…
Okul yarı tatil nedeniyle izmire geldim.Ama İstanbuldaki karı maalesef göremedim.Umarım tekrar yağar.
Yeşim dedi ki…
Gelincik canım hoşgeldin. Özlemiştim :) Çok teşekkür ederim güzel yorumların için.
Ayshecan canım teşekkür ederim beni onore ettin :)
Yeşim dedi ki…
Boncuk Mutfakta inşallah bu güzelliği kaçırmazsın :) belki İzmir'e de yağar kar ;) belli mi olur?

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

DIY_Kuş Kafesi

Dekorasyonda kuş kafesi trendi var şu sıralar. Ben de kendi kuş kafesimi nasıl yaparım diye düşünürken elimdeki malzemelerden ve silikon tabancamdan faydalandım. İşte benim kuşum ve kafesi :) Benim kafesim pipo temizleme çubuklarından yapıldı. İçindeki kuş tamamen kendi çizimim ve keçeden yaptım hayalet iple üstten kafese tutturdum. Elimde o kadar çok pipo temizleme çubuğu var ki renk renk kafesler yolda :) Fotoğraftaki arabanın içi çikolata doluydu :) cikolatasepeti.com 'dan kocişe özel tarafımdan gönderilmişti Temmuz ayında. İçi bitti dışı bize kaldı :) Arkadaki kurumuş güller de kocişimin bana hediyesiydi :) Dün, ben unuttuğum için, kafesin fotoğraflarını çekmesini istemiştim kocişten o da böyle bir kompozisyon hazırlamış sağolsun. Teşekkür ederim tatlım emeğine sağlık. Nasıl olmuş beğendiniz mi kuşumla kafesini?