Ana içeriğe atla

Dostluk Bildirimi

Sevgili Gelincik beni dostu olarak mimlemiş blogunda. Canım benim sana tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Çok mutlu ettin beni :)

Bu bildirimin kuralları : Dostluğumuzu ilan etmek için bir yazı yaz ve on arkadaş seç. Onların bloglarını ziyaret et ve bilgi ver.

İyi dostluklar hesapsız kurulur demiş Balzac. Blog dostlukları hesapsız dostluklara en güzel örnek bence. Blogger olmadan önce takip ettiğim sizlerle şimdi aynı ortamda dost olmak beni çok mutlu ediyor. Dostluğunuz benim için çok değerli. Aranızda olmaktan gurur duyuyorum.

Dost matematiksel olmalı; Sevinci çarpmalı... Üzüntüyü bölmeli... Geçmişi çıkarmalı... Yarını toplamalıi... kalbinin derinliklerindeki ihtiyacı hesaplamalı... Ve her zaman bütün parçalardan daha büyük olmalı... İşi bitince seni bir tarafa atmamalı...

Zor da olsa on kişi seçmek zorundayım. İşte o dostlar :

Smyrnote Design
Edaca
Banuca Birşeyler
Örgüeli
Benhurum
Bucanni
Pastaperest
Begonvilli Ev
Pasta Evim
Eylül Bahçesi

Gerçek dost karanlık bir tünelin ucundaki ışık gibidir. Yolunuzu aydınlatır. Tüm gerçek dostlarım iyi ki varsınız.

Yorumlar

Smyrnote Design dedi ki…
Böyle anlamlı bir yazı için beni seçtiğin için çok teşekkür ederim ilk fırsatta ben de severek yazacağım bu yazıyı. Bloglarımızın çok güzel dostluklara vesile olması dileğiyle...:)
Banuca dedi ki…
Sanal alemden dost olmaz diyenler bence yanılıyorlar. Bloglar arası ve 10marifet.org daki dostluğu ben gerçek alemde tatmadım. Dostluk aslında çok basit, tek kelimeyle paylaşmak, işte bu alemde paylaşmayı bilenler arasındaki dostluk bambaşka...
Beni bir dost olarak seçtiğin için gurur duydum, teşekkür ederim...
Banuca dedi ki…
Ben bu halkayı kesmek istemem, ama dostlar arasında seçim yapamayacağımdan ve bu "mim" olayından pek hoşlanmadığımdan uygulama yapamayacağım. Umarım seni ve dostlarını kırmamışımdır. Sevgilerimle...
Yeşim dedi ki…
Pınarcım finallerinde başarılar diliyorum. Güzel dileklerin için teşekkür ederim.
Banuca, kırılmam zira dostlar birbirlerine kırılmazlar :)
Benhurum dedi ki…
Sevgili Yeşimciğim, beni seçkin dostlarının arasına koymana inan çok mutlu oldum ve bu sebeple de öncelikle teşekkürü bir borç bilirim. Evet Balzac çok haklı"iyi dostluklar hesapsız kurulur" bende buna yürekten katılıyorum. Ve Banuca'ya da katılıyorum ben blog dostluğunda bulduğum mutluluğu bırakın gerçek hayatı en yakınlarımda görmediğim zamanlar oldu. Sanal dostlukların en güzel örneğini de Blogcanlar İstanbul Buluşmasında yaşadık. Tek kelime ile muhteşemdi.
Ve sen Yeşimciğim sende benim çok tatlı dostlarım arasındasın ancak ne olur benden bir seçim yapmamı isteme bu herşeyden önce beni çook derinden yaralar, çünkü benim kitabımda da tıpkı Balzac gibi hesaba yer yoktur dostluk adına. Eğer zincirin kırılmasına sebep olacaksam lütfen benim yerime bir başkasını seç çünkü benim yüzümden üzülmeni istemem doğrusu. Tekrar teşekkür ederim beni onore ettiğin için..
Sevgiler...
Bucanni dedi ki…
Canım benim beni dostun olarak görüyorsan ne mutlu bana. Çok teşekkür ederim. sevgiler...
Afet Ergü Şaşmaz dedi ki…
Canım ya, ne güzel yazmışsın, arkadaşlara da hepsine katılıyorum, bence gerçek olandan daha masumane daha saf dostluklar var burada, yüreğine kalemine sağlık, öpüyorum hepinizi.
Yeşim dedi ki…
Bu bildiriyi yayınlama amacım sizlere neler hissettiğimi açıklamaktı. Zincirin kırılmaması benim için önemli değil. Önemli olan sizler için hissettiklerimi bilmeniz. Dostlar arasında ayırım yapmak dostlara yakışmaz. Hepinizi çok seviyorum. Sevgiler...
Begonvilli Ev dedi ki…
Bu sabah okudum yazınızı ve içim sevinçle doldu. Gerçekten de bu sayfalardaki hoş ve sımsıcak paylaşımlar harika dostluklar oluşmasına neden oluyor. Her ne kadar bir araya gelemesek de o dostluklar günlük yaşamdakileri aratmıyacak güzellikte incelikler taşıyor. Ne var ki on kişi ile sınırlamak çok ama çok zor. Emek verip, zevklerini, ürettiklerini ve dünya görüşlerini bizlerle paylaşan tanıdığım tüm blog yazarlarını içtenlikle kutluyor, sevgiler gönderiyorum. Kurala uymak adına on blog yazarı seçmeye çalışacağım.
edaca dedi ki…
cok tesekkur ederım arkadasım saol benıde dostlar arasında gordugun ıcın sanalda bırbırımızı gormesekte koca bı blog aılesı olduk :)
serap dedi ki…
Sevgili Yeşim ,beni blog dostun olarak görmen benim için çok değerli zira blogumu açarken benden başka kimse girmez heralde diyerek işe başladım ama bloguma hergün yeni ziyaretler oldu yeni dostlarım oldu buda beni hem sevindirdi hem motive etti beni seçtiğin için sana tekrar teşekkür ederim sevgiler....

Yeşimcim senden bir yardım isteyeceğim acaba, blog yazılarına nasıl link ekleniyor bunu bana açıklayabilirmisin çok araştırdım ama açıklayıcı bir yazıya rastlamadım bu konuda bana yardım edersen ço sevineceğim şimdiden teşekkürler....
Yeşim dedi ki…
Sevgili Serap, blogunu büyük bir zevkle takip ediyorum. Iyi ki varsın, iyi ki blogunu açmışsın.

Link eklemeye gelince; Kayıt yazarken link vereceğin kelimeyi seçiyorsun, bağlantı ekle butonuna basıp açılan pencereye link adresini yazıp onaylıyorsun. Böylece seçtiğin kelimenin altı çizili görünür. Istersen bu kelimenin rengini de değiştirebilirsin.
Umarım anlatabilmişimdir. Daha detaylı bilgi istersen mail de atabilirim.
Sevgiler...
Yeşim dedi ki…
Edaca, canım, ben teşekkür ederim iyi ki varsın :)
serap dedi ki…
Teşekürler, sanırım anladım, güzel duyguların içinde ayrıca teşekkürler sevgiler....

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

İğnenaz ve Giden Yolcu

İğnenaz kim mi? Keçe iğneleme yöntemiyle aslında kedi yapmak için başlayıp sonra doğaçlama olarak matruşkaya dönüşen ilk bebeğim  :) İsim babası sevgili dostum Sıtkı Silah. Adını anmışken hatırlatayım; ilk kitabı Gelen Yolcu'dan ( bu yazımda bahsetmiştim ) sonra ikinci kitabı Giden Yolcu, Yitik Ülke Yayınlarından çıktı. Bu güçlü kalemle hala tanışmadıysanız kaybınız büyük derim. Eğer Gelen Yolcu'yu okuduysanız ve henüz Giden Yolcu'yu almadıysanız size bir sürprizim var. Bu yazıma yorum yapan ilk dört kişiye ismine özel imzalı Giden Yolcu'yu hediye edeceğim.  Gelelim İğnenaz'a, kitap okurken macaron yemeği seven bir matruşka o :}  İğnenaz şimdi, görür görmez ona aşık olan yeni sahibinde ve duyduğuma göre kitap okuyup macaron yemeğe devam ediyormuş ;} ♥ Hepinize mutlu bir haftasonu diliyorum ♥