Ana içeriğe atla

Benim Güzel Frida'm


Bu minik Frida figürünü işlemek tam iki akşamımı aldı. İşlerken kör olma tehlikesi atlattığımdan kendisi pek kıymetlidir. İki şekilde kullanıma sunmak istiyorum. Biri kolye diğeri de magnet. Her ikisinden de isteyenler oldu. Önce bu sıralar adını sıkça duyduğumuz Frida'yla tanışalım: Asıl adı Magdelena Carmen Frida Kahlo Calderon olan, Pablo Picasso'ya; "Biz onun gibi insan yüzleri çizemiyoruz" dedirten Meksikalı ressam. 


Trajedi dolu bir yaşamı ve politik görüşleriyle de dünyanın ilgi odağı olmuştur. Genç yaşta geçirdiği kaza sonucu yatağa mahkum olan Frida otoportrelerini yaparak hayata tutunur. En büyük aşkı ve kocası Diego'ya olan tutkusu onu tüketse de aşkından vazgeçmemiştir. Yorumlar

Frida yı çok beğenirim hayat hikayesinin anlatıldığı filmi iki kez izledim denk gelsem yine izlerim.:)
ellerine sağlık harika olmuş canım.
sevgiler öpüyorum
ebrulikedi dedi ki…
Ne kadar güzel olmuş işleme.Yaka iğnesi de olabilir.Eline sağlık Yeşimciğim
tülin dedi ki…
Canim benim, Frida senin ince zevkinle gerceginden daha guzel olmus. Senden bir ses duymak cok daha guzel bu arada :) Sevgiler.
Yeşim dedi ki…
ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı, gerçekten de çok etkileyici bir hayat hikayesi var. Çok teşekkür ederim ablacığım :) ben de öpüyorum ♥

ebrulikedi, teşekkür ederim tatlım, hmm yaka iğnesi fikrini değerlendireceğim öperim :) ♥

tülin, benim güzel bakan güzel ablam :) teşekkür ederim. Aslında tam bir yıl önce planlanmış bir yayımdı bu :O yine de her defasında sesime ses vermen beni çok mutlu ediyor. İyi ki varsın ♥

Adsız dedi ki…
Ojelerin güzel renkleri gibi şirin blog frida işleme süper olmuş emeğinize sağlık.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Mimarinin Mücevher Hali

Bayıldım bunlara. Vicki Ambery-Smith gerçek ve sanal binalardan esinlenerek mücevher kutuları, broşlar, küpeler, kol düğmeleri hatta peçete halkaları ve çeşni setleri bile yapmış. Çok şık ve orijinal tasarımlar. Bunların içinde Kız Kulesi, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya gibi bizden güzellikleri de görmek güzel olurdu. Ne dersiniz sizce de güzel olmaz mıydı?