Ana içeriğe atla

40'ım Çıktı

Hem sizlere merhaba demek hem de benim için çok özel olan bugünü paylaşmak istedim. Evet bugün doğumgünüm ve ben 40 yaşı geride bırakıyorum.


Başkalarından duyduğumda "ne kadar büyük" dediğim o yaşa ulaşmış olmak hem güzel hem de korkutucu. Zaman ürkütücü bir hızla geçiyor. Bundan sonrası için planlarım var: Daha çok kitap okumalıyım, daha çok gezmeliyim, daha çok sevmeliyim, daha çok sevilmeliyim. Her günü daha dolu geçmeli yeni yaşımın. Yeşim'i mutlu etmeliyim. Önümde bir kırk yılım daha var mı bilmiyorum. Olsa da geçen kırk yıldaki kadar genç olamayacağımdan bu yazdıklarımı ivedilikle yapmalıyım. Bir de rafa kalkan planlarım var ama onları buraya yazmayacağım. 

Kırk yaşın bana öğrettiği en önemli şey: Hayata geç kalmanın telafisi yok. O yüzden hiçbir şeyi ertelemeden yaşamalı insan. 

Bu arada bundan sonra yaşımı soracak olan olursa cevabım :D


Hepimize sağlık, mutluluk ve huzur dolu seneler diliyorum...

Yorumlar

Nilgün Torunoğlu dedi ki…
Kırk yaşın için kırkbir kere maşallah !
İnsan yaşlanınca kendine daha iyi bakmadığı için pişman oluyor. Orta yaşın ilk basamağında alınabilecek en doğru kara kendine yatırım yapmak olacaktır!
Gez, eğlen , sev-sevil ve çok oku !
Doğru karar.
Yeni yaşın kutlu olsun bir tanem benim 💝
tülin dedi ki…
Aaa.. Yok yav. Yoksun sen o kadar :)
Hem daha dünkü çocuksun sen.
:)) Kutlu olsun yeni yaşın güzelim.
Öpüyorum, sevgiler.
Yeşim dedi ki…
Nilgün Torunoğlu, çok teşekkür ederim canım ablacığım. Kendime yatırım yapmak bundan sonraki en öncelikli işim olacak kesinlikle :* ♥

tülin, ablacığım zaman şaka gibi çok hızlı geçiyor. O kadar oldum da aslına bakarsan kimse de inanamıyor. Ben hep dünkü çocuk olarak kalacağım zaten :) :* ♥
Siri yaşam dedi ki…
İyi ki doğmuşsun, seni iyi ki tanımışım <3 nice güzel yıllar, bu yaşın sana hayattaki her istediğini sunsun
reyhane dedi ki…
Yaştır geçer boşver iki doğdun ona bakacan
Unknown dedi ki…
Merhaba bloğunuzu çok beğendim takip ettiğim bloglar arasında ekledim.
Sizi kendi bloğuma davet ediyorum Beyaz Limon
Teşekkürler.
Yeşim dedi ki…
Siri Yaşam, canım benim çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. Öperim seni kocaman ♥

reyhane, canım Reyhan'ım senin dediğin gibi yaş bu geçiyor. O zaman iyi ki doğdum ♥

Leyla Akcay, çok teşekkür ederim hoşgeldiniz dünyama :) elbette gelirim ♥
tülin dedi ki…
Nerelerdesin kuzum ? Lösemili çocuklarımız için bir etkinliğimiz var.
Bekleriz :)
hitaakademi dedi ki…
thanks for it. Cool! zemin etüdü

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Bazı insanlar, bazı filmler ve bazı kitaplar hayatımıza girdiğinde yeni dünyalar keşfetmemize sebep olurlar ya... Benim için de Sen Aydınlatırsın Geceyi tam anlamıyla bu etkiyi yarattı. Önce filmin başında çalan Mreyte ya Mreyte ile tanıştım. O şarkı beni filme götürdü. İyi ki de götürmüş. Uzun zamandır seyrettiğim en güzel Türk filmiydi. Sen Aydınlatırsın Geceyi 2013 yılında vizyona girmiş, bol ödüllü bir Onur Ünlü filmi.  Oyuncu kadrosunda Leyla ile Mecnun dizisinden aşina olduğumuz isimler var ve muhteşem performanslarıyla filmi unutulmazlar arasına sokuyorlar. Film, aklımdan çıkmayan sahneleri, replikleri ve müzikleriyle beni etkisi altında tutmaya devam ediyor. Bir kasaba düşünün ki orada yaşayan herkes olağanüstü güçlere sahip. Fakat bu olağanüstülük onlar için gayet olağan. Filmin içine saklanmış mesajlara dikkat ederek izlemenizi öneririm. Cemal'in Yasemin'le uçma sahnesi öncesi ve sonrasıyla müthiş. Aralarında geçen şu diyalogsa aralarındaki sevgini