Ana içeriğe atla

Gelen Yolcu_Sıtkı Silah

Gelen Yolcu, okuyup bir kenara bırakabileceğiniz bir kitap değil; en azından benim için öyle olmadı. Her öyküsü ayrı bir tat bırakıyor insanın zihninde. Zekice kurgulanmış öykülerdeki karakterler, olayların akışı ve sürpriz sonlar sizi bir sonraki öyküde ne olacak diye meraklandırıyor. Okurken ansızın yazarla karşılaşıyorsunuz. Sıtkı Silah heyecanına ve edebiyata olan tutkusuna şahit olduğum çok yetenekli bir şair aynı zamanda. Bu sebepten öykülerin şiirsel bir akıcılığı da var. Hatta bazı öykülerde sanki yazarla sohbet ediyormuşsunuz hissine bile kapılabiliyorsunuz. Bu da kitaba samimi bir hava katıyor. Ben Gelen Yolcu'yu kimi zaman hüzünle, çoğu zaman da gülerek okudum. Eğer siz de aynı anda farklı romanlar okumayı seviyorsanız Gelen Yolcu tam size göre çünkü Gelen Yolcu'nun her öyküsü ayrı bir roman tadında :) Keyifli okumalar...

Yorumlar

Unknown dedi ki…
öneri için teşekkürler hemen bu akşam alınacak:)))
sevgiler
ozlemtuana@blogspot.com
Stil Direktoru dedi ki…
Bana almıştın sayende okudum Sıtkı canı da tanıdım ve kendisini çok sevdim ama twitter'da daha aktif ol diyelim mi? Giden Yolcu tadında Yaşar'a geri gel yazsa hatta yeni kitapta Sıtkı can ne güzel olur değil mi canısı?
♥pemb€sinti♥ dedi ki…
Sayende tanıdıgım bir yazra kendisi, iyi ki yazanlarımız var abla..
YETENEK-SİZİN dedi ki…
Bende merak ediyorum bu kitabı, bakalım ne zmn alıp okuyciiimmm
CMOS dedi ki…
merak ettim canım alıp okunmalı:)
reyhane dedi ki…
Okumadım ama sana güvenim tam okurum..
Yeşim dedi ki…
ozlemtuana, rica ederim canım :) aldın mı?

 Stil Direktörü , güzel yazıyor ama di mi tatlım? :) Çok da iyi biri ben de tanışma şansına sahip olanlardanım ikinci kitabı da bu ay çıkacak inşallah :)

♥pemb€sinti♥, canım hem de Adana'lı ;) iyi ki var güzel gözlüm onlar yazsınlar ki biz de okuyalım :)

YETENEK-SİZİN, tatlım hiç yorulmadan okuyacağın bir kitap hemen al ;)

CMOS, tatlım oku bence de çok keyifli hikayeler var :)

reyhane, özellikle okumalısın diyorum cano :)
CEPAYNASI dedi ki…
not alındı:)))
sevgiler......
Stil Direktoru dedi ki…
Giden Yolcu basılana kadar yeni yazı yok kanımca .P
Yeşim dedi ki…
CEPAYNASI'ım, pekii umarım beğenirsin :)

 Stil Direktörü , Edi'mmmm :) niyetim öyleydi de kitap çıkmayınca yeni yazı girdim ;)
reyhane dedi ki…
Bu kitabı merak etmedim desem yalan olur
sevtap(karabidikim) dedi ki…
Okunacaklar listeme yazdım canım,teşekkürler.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

İğnenaz ve Giden Yolcu

İğnenaz kim mi? Keçe iğneleme yöntemiyle aslında kedi yapmak için başlayıp sonra doğaçlama olarak matruşkaya dönüşen ilk bebeğim  :) İsim babası sevgili dostum Sıtkı Silah. Adını anmışken hatırlatayım; ilk kitabı Gelen Yolcu'dan ( bu yazımda bahsetmiştim ) sonra ikinci kitabı Giden Yolcu, Yitik Ülke Yayınlarından çıktı. Bu güçlü kalemle hala tanışmadıysanız kaybınız büyük derim. Eğer Gelen Yolcu'yu okuduysanız ve henüz Giden Yolcu'yu almadıysanız size bir sürprizim var. Bu yazıma yorum yapan ilk dört kişiye ismine özel imzalı Giden Yolcu'yu hediye edeceğim.  Gelelim İğnenaz'a, kitap okurken macaron yemeği seven bir matruşka o :}  İğnenaz şimdi, görür görmez ona aşık olan yeni sahibinde ve duyduğuma göre kitap okuyup macaron yemeğe devam ediyormuş ;} ♥ Hepinize mutlu bir haftasonu diliyorum ♥