Ana içeriğe atla

30 Ağustos Zafer Bayramı

Bu öyle bir zaferdir ki; bütün yokluklara, imkansızlıklara rağmen emperyalist güçlerin donattığı Yunan ordusu ezilmiş, büyük bir zafer kazanılmıştır. Artık Türkiye için yepyeni bir dönem başlıyordu. Falih Rıfkı Atay 30 Ağustos zaferi için şöyle yazmıştır: "Nemiz varsa, eğer bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaşlar olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu Batının pençesinden, vicdanımızı ve düşüncemizi Doğunun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyorsak, şu topraklarda ana bağrının sıcaklığını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak, hepsini, her şeyi 30 Ağustos zaferine borçluyuz." ( Şu Çılgın Türkler kitabından alıntıdır. ) Bu bilinçle nice Zafer Bayramları kutlamak nasip olsun bizlere. 
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Yorumlar

sine'mden dedi ki…
ŞAHANE :) eline sağlık.bu bilinçle nice bayramlar kutlamak dileğiyle...
Peritozu dedi ki…
Ne guzel yapmissin boyle bir yazi yazmakla,hala o kitabi okuyamadigimida hatirlattin,saol yesim.
Nilgün Komar dedi ki…
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!!!
Atolyekedi dedi ki…
Amin canım Amin.Çok etkileyici bir yazı, Kesinlikle katılıyorum
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
reyhane dedi ki…
Hoba,NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!Yok böyle rengarenk bir millet..
YETENEK-SİZİN dedi ki…
iyiki bu ülke topraklarının çocuğuyum, iyiki Türk'üm

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

DIY_Kuş Kafesi

Dekorasyonda kuş kafesi trendi var şu sıralar. Ben de kendi kuş kafesimi nasıl yaparım diye düşünürken elimdeki malzemelerden ve silikon tabancamdan faydalandım. İşte benim kuşum ve kafesi :) Benim kafesim pipo temizleme çubuklarından yapıldı. İçindeki kuş tamamen kendi çizimim ve keçeden yaptım hayalet iple üstten kafese tutturdum. Elimde o kadar çok pipo temizleme çubuğu var ki renk renk kafesler yolda :) Fotoğraftaki arabanın içi çikolata doluydu :) cikolatasepeti.com 'dan kocişe özel tarafımdan gönderilmişti Temmuz ayında. İçi bitti dışı bize kaldı :) Arkadaki kurumuş güller de kocişimin bana hediyesiydi :) Dün, ben unuttuğum için, kafesin fotoğraflarını çekmesini istemiştim kocişten o da böyle bir kompozisyon hazırlamış sağolsun. Teşekkür ederim tatlım emeğine sağlık. Nasıl olmuş beğendiniz mi kuşumla kafesini?