Ana içeriğe atla

Bir Film ve DüşündürdükleriBarınak Gönüllüleri Derneği için çekilen bu filmden sevgili ablacığım Begonvilli Ev'in bugünkü yazısıyla haberdar oldum. Bir insana yapılınca ne kadar da acımasızca geliyor değil mi? Peki onlara yapmamak için illa konuşmaları mı gerekiyor? Lütfen yaşama hakkını sadece kendinizde görmeyin. Her canlının yaşam hakkına saygı duyun ve insanlığınızın gerektirdiği şekilde merhametle yaklaşın çevrenizdeki canlılara. Unutmayın: Merhamet etmeyene merhamet edilmez! (Hz. Muhammed A.S.)

Yorumlar

Begonvilli Ev dedi ki…
Sevgili Yeşim, sayfanda yer vermene çok sevindim. Yüreğimden vurdu bu film beni. Umarım insanlara gerekli mesaj ulaşır.
Syhn dedi ki…
hakikaten insanın suratına tokat gibi çarpan bi kısa film bu..
İğne İle İplik dedi ki…
Bu filmi böyle meydanlara konulacak barkovizyonlarda hiç durmadan döndürmek lazım..
Yeşim dedi ki…
Begonvilli Ev, ablacığım ben teşekkür ederim sana. Sayende haberim oldu. İğne İle İplik'in dediği gibi barkovizyonlarda hiç durmadan yayımlamak gerek.

Syhn'ım, etkilenmemek mümkün değil haklısın.

İğne İle İplik, canım benim harika bir fikir. Girişimde bulunulsa belki mümkün olur.
MKBL dedi ki…
Ürperdimm :((((((((
Yukarıda yazan arkadaşa katılıyorum her yerde sürekli dönmeli bu.
mine dedi ki…
çok etkilendim o filimden...
Stil Direktoru dedi ki…
Seni bu yüzden seviyorum işte melek kadın melek
Yeşim dedi ki…
www.mkblkonsept.com, değil mi tatlım. Biraz empati yapabilsek dünya daha yaşanır hale gelir.

mine, aynen canım.

Stil Direktörü'm, ben de seni seviyorum tatlı meleğim.
Bucanni dedi ki…
Canım benim nasılsın görüşmeyeli.
Malesef çok duyarlı değil insanlar bu konuda. Çocuklukta verilmeli bu eğitim.
Atolyekedi dedi ki…
Ben tekrar izlemek istemiyorum canım kusura bakma ne olur daha önce izlediğim yetti, çok kötü oluyorum. Demekki bizim bu yapılan kötülüğü anlamak için illaki bu şekilde görmemiz gerekiyor, ay asfalyalarım atıyor yine. Allah akıl fikir insanlık versin ne diyeyim.
Yeşim dedi ki…
Bucanni'm, canım hoşgeldin, sıcaklardan dolayı fenayım çoğu zaman canım birşey yapmak istemiyor :) Haklısın çocukken eğitilmeli insanlar.

AtölyeKedi'm, amin canım çok güzel bir dilek bu. Yine de yeterince duyarlı değiliz :(

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

DIY_Kuş Kafesi

Dekorasyonda kuş kafesi trendi var şu sıralar. Ben de kendi kuş kafesimi nasıl yaparım diye düşünürken elimdeki malzemelerden ve silikon tabancamdan faydalandım. İşte benim kuşum ve kafesi :) Benim kafesim pipo temizleme çubuklarından yapıldı. İçindeki kuş tamamen kendi çizimim ve keçeden yaptım hayalet iple üstten kafese tutturdum. Elimde o kadar çok pipo temizleme çubuğu var ki renk renk kafesler yolda :) Fotoğraftaki arabanın içi çikolata doluydu :) cikolatasepeti.com 'dan kocişe özel tarafımdan gönderilmişti Temmuz ayında. İçi bitti dışı bize kaldı :) Arkadaki kurumuş güller de kocişimin bana hediyesiydi :) Dün, ben unuttuğum için, kafesin fotoğraflarını çekmesini istemiştim kocişten o da böyle bir kompozisyon hazırlamış sağolsun. Teşekkür ederim tatlım emeğine sağlık. Nasıl olmuş beğendiniz mi kuşumla kafesini?