Ana içeriğe atla

Büyük Taraftardan Büyük Organizasyon

Sevgili Hürrem Takı'nın bu yazısıyla haberdar olduğum büyük organizasyonu ben de blogumdan duyurmak istedim. Dünya üzerinde böyle bir taraftarı olan başka bir takım yok!!! Beşiktaş taraftarlarının resmi internet sitesi ForzaBeşiktaş'tan yapılan duyuru şöyle:

“2 yaşındaki bir çocuk trombositleri düştüğü ve yeterli kan bulunamadığı için öldü !”
“Karaciğer hastası baba, 30 ünite kan bulamadığı için ameliyat olamıyor !”
“Kaza geçiren genç için tüm çağrılara rağmen aranan kan bulanamadı !”
Sen kan verdiysen ben yaşarım, ben kan verdiysem sen…
İkimiz de yaşayalım; birbirimize ihtiyacımız var.
DOLMABAHÇE’DE CAN VERDİK,
ŞİMDİ DE KAN VERİYORUZ!

Kan bagışının yaralarına ilişkin toplumsal bilinci oluşturmak ve gönüllü sayısını arttırıp ülkemizdeki kan açığı seviyesinin azalması ile daha sağlıklı toplum olma yolunda
-çArşı kansızlara karşı-
7-9 Mayıs tarihlerinde sabah 11 akşam 8 Dolmabahçe Sarayı’ndayız.

Böyle bir takımın taraftarı olmaktan gurur duyuyorum.

Bilmeyenler İçin:

Beşiktaş Türk Bayrağını kullanma hakkını Yunanistan Milli Takımıyla oynanan bir maçta Türk Milli Takımını temsil ettiği için almıştır. Başka hiçbir Türk Kulübünün böyle bir hakkı yoktur.

Neden Siyah-Beyaz ?

Balkan savaşından Osmanlı İmparatorluğu yenik çıkmıştı. Koskoca Balkan toprakları artık yoktu. Ülkede bu durum büyük üzüntü yarattı. Özellikle gençler savaşın sonucunu uzun süre kabullenemediler. Bu ortamda, adı daha sonra Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü olarak değiştirilen kulübün üyeleri Balkan Savaşlarında verilen kayıpların anısına renkleri içinde bulunan kırmızıyı siyaha çevirmeye ve Balkan toprakları geri alınıncaya kadar spor alanlarında siyah-beyaz renklerle mücadele vermeye karar verirler.

Ama ondan sonraki yıllarda Balkan toprakları geri alınamadığından Beşiktaş'ın renkleri kırmızı-beyaz'a döndürülmeden siyah-beyaz olarak kalır.

Yorumlar

İğne İle İplik dedi ki…
Daha önce sarılık geçirdiğim için kan veremiyorum ve bu çok can sıkıcı:(
Yeşim dedi ki…
Ben de aynı sebepten veremiyorum maalesef :(
fioritamodatasarım dedi ki…
kuzenimi geçen bayram kaybettik trombosit(asker diye söylüyordu doktorlar)eksikliğinden kaybettik. çok üzücüydü...
kan bağışı gerçekten çok önemli bi konu duyarlılıgına teşekkürler canım
Yeşim dedi ki…
fluffy, canım çok üzüldüm :( başınız sağolsun. Sağlıklıyken düşünemiyoruz ama bir gün bizim de ihtiyacımız olabilir. O yüzden bu konu çok önemli. Kan veremesem de destek olabilirim. Sevgiler...
YETENEK-SİZİN dedi ki…
bende sarılıktan dolayı kan veremiyorum ama kan bağışı konusunda çok hassasım. Mutlaka duyarlı olunması gereken bir konu, kim başına ne geleceğini bilebilirki? Çok güzel ve çekici bir etkinlik olmuş. Keşke tüm Türkiye de yapılsa
Stil Direktoru dedi ki…
Ben 6 ayda bir verirdim eskiden ama artık vermiyorum balım. Malum iyice halsiz kalıyorum.
Yeşim dedi ki…
Yetenek-Sizin, tatlım evet keşke tüm Türkiye'de uygulansa.

Stil Direktörü'm, kuzum boşuna sana meleğim demiyorum. Kanının son damlasına kadar herkese yardıma koşuyorsun. Severim senin o güzel yüreğini :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

DIY_Kuş Kafesi

Dekorasyonda kuş kafesi trendi var şu sıralar. Ben de kendi kuş kafesimi nasıl yaparım diye düşünürken elimdeki malzemelerden ve silikon tabancamdan faydalandım. İşte benim kuşum ve kafesi :) Benim kafesim pipo temizleme çubuklarından yapıldı. İçindeki kuş tamamen kendi çizimim ve keçeden yaptım hayalet iple üstten kafese tutturdum. Elimde o kadar çok pipo temizleme çubuğu var ki renk renk kafesler yolda :) Fotoğraftaki arabanın içi çikolata doluydu :) cikolatasepeti.com 'dan kocişe özel tarafımdan gönderilmişti Temmuz ayında. İçi bitti dışı bize kaldı :) Arkadaki kurumuş güller de kocişimin bana hediyesiydi :) Dün, ben unuttuğum için, kafesin fotoğraflarını çekmesini istemiştim kocişten o da böyle bir kompozisyon hazırlamış sağolsun. Teşekkür ederim tatlım emeğine sağlık. Nasıl olmuş beğendiniz mi kuşumla kafesini?