Ana içeriğe atla

Mercedes Neden Mercedes?

Mercedes'in bu güzel hanım olduğunu biliyor muydunuz? Fransa'da yaşayan tüccar ve Avusturya Nice Başkonsolosu Emil Jellinek Daimler fabrikasından aldığı otomobille büyük ilgi toplar. 1899 yılında Daimler yarış otomobiline büyük kızı Mercedes'in ismini vererek Nice'de bir yarışa katılır ve birinci olur. Bu başarı Daimler fabrikasına 36 adet otomobil siparişi olarak geri döner fakat Jellinek'in bir şartı vardır; araçlar "Mercedes" ismini taşıyacaktı. Daimler bu şartı kabul eder ve 1901 yılından itibaren ürettiği otomobilleri "Mercedes" olarak adlandırmaya karar verir. "Mercedes" Mars gezegeninin İspanyolca adıdır. Kelime anlamı lütuf ve zerafettir. Kaynak

Yorumlar

Nilgün Komar dedi ki…
hikayeyi biliyordum ama fotoğrafını görmemiştim.. paylaşım için teşekkürler..
Stil Direktoru dedi ki…
Hikayeyi bende biliyorum ama bayanı ilk defa gördüm
Unknown dedi ki…
İlk defa okuyorum negüzel böyle bilgiler, normalde olsa acıp okumaz ınsan blog olunca zevklı kısa anlatımlarla hoş oluyor:)!

Bu blogdaki popüler yayınlar

Deneme 1...

Son 1 yıldır kanaviçeye merak sardım. Onu mu yapsam, bunu mu yapsam diye diye müthiş bir arşiv yaptım kendime. Fakat son günlerde yaşananlar gücüme gitti. Ben de ilk deneme çalışmamı Atatürk'ün imzasıyla yapmak istedim. Önce malzemelerimi aldım, imzayı çarpı işi modelledim. 2 ay önce başladığım halde, ne zaman elime alsam Miya'nın ipe atlayıp oynamak istemesi yüzünden bitiremedim. Dün onun uyumasını fırsat bilip en sonunda bitirdim. Şimdi sadece çerçevelenme işi kaldı. Nasıl olmuş becerebilmiş miyim?

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

DIY_Kuş Kafesi

Dekorasyonda kuş kafesi trendi var şu sıralar. Ben de kendi kuş kafesimi nasıl yaparım diye düşünürken elimdeki malzemelerden ve silikon tabancamdan faydalandım. İşte benim kuşum ve kafesi :) Benim kafesim pipo temizleme çubuklarından yapıldı. İçindeki kuş tamamen kendi çizimim ve keçeden yaptım hayalet iple üstten kafese tutturdum. Elimde o kadar çok pipo temizleme çubuğu var ki renk renk kafesler yolda :) Fotoğraftaki arabanın içi çikolata doluydu :) cikolatasepeti.com 'dan kocişe özel tarafımdan gönderilmişti Temmuz ayında. İçi bitti dışı bize kaldı :) Arkadaki kurumuş güller de kocişimin bana hediyesiydi :) Dün, ben unuttuğum için, kafesin fotoğraflarını çekmesini istemiştim kocişten o da böyle bir kompozisyon hazırlamış sağolsun. Teşekkür ederim tatlım emeğine sağlık. Nasıl olmuş beğendiniz mi kuşumla kafesini?