Ana içeriğe atla

Karlara Dağ Yağmış :)

Çocukluğumun kar sesleri var bu sabah içimde. Erzurum'da büyüdüm ben. Uzundur Erzurum'un kışları, çok kar yağar. Yürürken belimize kadar kara batardık :) Mevsim kışa dönünce benim de kar beklentim başlardı. Her sabah kalkar kalkmaz ilk işim pencereden karşıdaki dağlara bakmak olurdu kar yağmış mı diye. O kadar heyecanlandırır ki kar beni bir sabah zirvedeki karları görünce "aaa karlara dağ yağmış" demişim. Çok gülmüştük bu cümleye ailece :) Çok severim kar'ı. Kışın en güzel tarafıdır kar. Adam boyu yağan karın bize hediyesi kızakla kaymak olurdu. Bir de bata çıka yürümek, hiç ayak basılmamış yerlerde. Bütün bunları bana hatırlatan, Ankara'da dün akşam saatlerinde başlayan ve hala devam eden kar yağışı. İyi ki yağdın kar geç de olsa...

Yorumlar

Smyrnote Design dedi ki…
Yaşasın kar, ben de izmirli olarak en çok hasret olduğum ve Ankara'da en sevdiğim şeylerden biridir:)... Bugün işe 1,5 saatte gelebildim ama olsun karı ben de çok seviyoruuuum :)
Afet Ergü Şaşmaz dedi ki…
Canımcım ben geldim, yokluğumda beni yanlız bırakmadığın için çok teşekkürler, iyiki varsınız.

Bu ağaç çaydanlık harika, ve mercedesin hikayesi de öyle, bilgilenmek ve bilgiyi paylaşmak kadar güzel ne olabilir ki, sağolasın güğzelim, herzaman bekliyorum seni, sevgiyle sağlıkla kal canım.
Ayshecan dedi ki…
''ankara'ya öyle yakışır ki kar'' der yılmaz erdoğan şiirinin bir mısrasında..yazıyı okurken o şiir aklıma geldi ve karlı ankara günlerim..sevgiler
boncuk mutfakta dedi ki…
Okul yarı tatil nedeniyle izmire geldim.Ama İstanbuldaki karı maalesef göremedim.Umarım tekrar yağar.
Yeşim dedi ki…
Gelincik canım hoşgeldin. Özlemiştim :) Çok teşekkür ederim güzel yorumların için.
Ayshecan canım teşekkür ederim beni onore ettin :)
Yeşim dedi ki…
Boncuk Mutfakta inşallah bu güzelliği kaçırmazsın :) belki İzmir'e de yağar kar ;) belli mi olur?

Bu blogdaki popüler yayınlar

Monica Krol

Monika Krol 'un Zaferden Dönüş kompozisyonunu görenceye kadar mücevher tasarımları artık beni şaşırtmaz diyordum. Bu işin ucu bucağı yok, anladım. Her an farklı bir tasarımla karşılaşabiliyoruz. Banyo küvetinden yüzük, klozetten broş ve lavabodan kolye ucu... Bebek evlerinin bu sevimli detaylarını altın ve gümüşle birleştirip bu eşsiz güzelliklere imza atan Monica Krol'un tasarımları takılarla da sınırlı değil. Merak edenler için burada .

Beklenen Şablon

Çok isteyen oldu o yüzden buradan hepinizle paylaşıyorum. Büyük boyutlu isterseniz burada . Yapacak herkese kolay gelsin.

Mimarinin Mücevher Hali

Bayıldım bunlara. Vicki Ambery-Smith gerçek ve sanal binalardan esinlenerek mücevher kutuları, broşlar, küpeler, kol düğmeleri hatta peçete halkaları ve çeşni setleri bile yapmış. Çok şık ve orijinal tasarımlar. Bunların içinde Kız Kulesi, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya gibi bizden güzellikleri de görmek güzel olurdu. Ne dersiniz sizce de güzel olmaz mıydı?